Zpravodajství

15:20

Ropa na základě spekulací o nízkém výstupu roste

Ropné futures dnes míří výš podpořeny zejména očekáváním zpomalení produkce v USA. Přes 2 % připisují ropa Brent (48,35 USD/barel) i WTI (45,38 USD/barel), přestože ostatní státy produkující ropu brání svůj tržní podíl zuby nehty. Díky rostoucí ropě dnes posiluje také celý energetický sektor, který je aktuálně nejvýkonnější z celého indexu Euro Stoxx 600. 

Komentář

Evropské akcie umazaly část ztrát ze začátku obchodování

Obchodování dnes probíhá v duchu mírného umazávání ztrát. Německý index DAX otevřel kolem hranice 9.300 bodů a odepisoval 0,95 %. V 16:15 se DAX pohybuje kolem 9.500 bodů.  Americké trhy dnes otevřely ve znamení mírné korekce včerejších poklesů. Index S&P 500 otevíral v zisku 0,44 % na&n...

Celý komentář
14:15

Tesla dnes představí nový vůz

Známý výrobce prominentních elektromobilů, Tesla Motors, dnes představí dlouho očekávaný Model X, který se tak stane teprve třetím modelem. Právě do tohoto modelu vkládá CEO Elon Musk velké naděje, auto bude představeno v 19:00 tamního času, tedy ve 4:00 SELČ. Přestože automobil přišel s více než ročním zpožděním, trpělivost se prý vyplatí. Akcie dnes před touto událostí posilují o 1,8 % na 252,9 USD.

12:47

EUR/USD testuje 1,12 po vydání německých makrodat

Dnešní report dat o inflaci naměřené v Německu, která meziměsíčně klesla o 0,2 % a zůstala nulová na meziroční bázi, podpořila další spekulace o nutnosti zintenzivnění programu QE. Na to reagoval i měnový pár EURUSD, který odepisuje 0,4 % a právě testuje hranici 1,12. Euro oslabuje vůči všem významným světovým měnám o 0,3 % a více. 

11:11

Do energetického sektoru zavítali býci

Energetický sektor, který v posledním roce zažívá velice krušné časy zejména kvůli klesající ceně ropy a komodit obecně se dnes veze na zelené vlně. Růst akcií energetických společností tak dneska znamená odražení se od nejnižších úrovní od roku 2009, sektor dnes posiluje o 1,5 %. Nejlépe jsou na tom akcie Glencore (+4 %), které včera zažily propad o 30 %. Posilují ale také společnosti BP (+1,6 %), Statoil (+2 %) nebo Total SA (+1,1 %).

9:38

Continental přidán na seznam „Conviction Buy“

Pozitivní zprávy dnes přišly pro akcionáře společnosti Continental od bankovní instituce Goldman Sachs. Ta přidala společnost Continental na svůj prominentní list „Conviction Buy“, který obsahuje seznam společností se značným výnosovým potenciálem. Banka GS rovněž uvedla, že vidí potenciál v celém odvětví výrobců automobilových dílů, jejichž akcie byly nedávno staženy dolů kvůli emisnímu skandálu koncernu Volkswagen. Akcie Continentalu aktuálně posilují o 4 % na 185,75 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 29.9.2015

Přestože evropské indexy včera neotevřely až v tak negativním duchu, v průběhu dne se ztráty zejména kvůli automobilovému sektoru prohlubovaly stále výrazněji. Souhrnný index Euro Stoxx 600 nakonec uzavřel obchodní den se ztrátou 2,2 % a ani po těchto výprodejích se dnes bohužel nezdá, ...

Celý komentář
7:55

Komoditní sektor poslal asijské akcie na tříletá minima

Pravděpodobně nejvyšší kvartální ztrátu zaznamená poprvé od globální finanční krize obsáhlý index asijských akcií MSCI Asia Pacific. Tamní akcie totiž po výprodejích v komoditním sektoru, iniciovaný propadem společnosti Glencore, zakončily obchodní den v hlubokých ztrátách. Důvodem je čím dál horší důvěra investorů ve finanční zdraví firem, které aktuálně trpí nízkými cenami ropy i osekanými zisky. Index MSCI Asia Pacific (bez Japonska) odepsal 2,3 % a dotkl se tak úrovně z června roku 2012.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.