Zpravodajství

Komentář

Páteční obchodování se nese v pozitivním duchu

Dnes německý index DAX otevíral v zelených číslech. Během dne připisoval 2,5 %, v 16 hodin se aktuálně pohybuje na hodnotě 9.704 bodů. Evropské indexy dnes vymazaly včerejší ztráty. Velmi tomu pomohl včerejší proslov šéfky amerického Fedu Yellenové ohledně růstu úrokových sazeb. Dalším ...

Celý komentář
14:27

Světové trhy dnes v zeleném

Všechny hlavní evropské akciové indexy se dnes drží na pozitivních hodnotách, a to zejména index FTSE MIB (+3,5 %), CAC 40 (+3,3 %),  EuroStoxxx 50 (+3,2 %) a DAX (+2,8 %). Po otevření trhů v USA nezahálí ani tamní indexy, kdy S&P 500 a NASDAQ 100 rostou o 0,7 % a Dow Jones o 1,05 %.

13:38

Prohlášení guvernérky Fed mělo pozitivní vliv na dolar

Včerejší prohlášení guvernérky americké centrální banky Janet Yellenové o možnosti zvýšení úrokových sazeb ještě v letošním roce, mělo pozitivní vliv na dolar, kdy kurz EUR/USD od tohoto prohlášení oslabil o 0,2 %. 

12:53

Pozitivní výsledky vývoje ekonomiky Spojených států

Poslední revize HDP za 2Q překonala odhady analytiků. Namísto predikovaného růstu ekonomiky o 3,7 % q/q bylo reportováno posílení o 3,9 %. Osobní spotřeba za 2Q v USA se vyvíjela také pozitivně, když předčila očekávání trhu růstem o 3,6 % oproti očekávaným +3,2 %. 

11:59

Novým CEO Volkswagen bude s největší pravděpodobností šéf Porsche Müeller

Podle informací uniklých ze zasedání dnes konané dozorčí rady automobilky Volkswagen se novým CEO celé společnosti má stát šéf automobilky Porsche Matthias Müeller. Jedním z jeho hlavních cílů má být znovuzískání důvěry zákazníků a regulátorů ve značku Volkswagen po skandálu s manipulací měření emisí automobilů.  Cena akcií VW dnes velmi mírně roste a to o 0,3 % na 112,5 EUR.

9:46

BMW vyvrací spekulace o manipulaci v měření emisí

Německý časopis Auto Bild včera napsal, že se neobjevily žádné indikace o tom, že by automobilka BMW manipulovala s emisními testy podobným způsobem jako její konkurent Volkswagen.  Díky této informaci se titulu BMW obchodovaném v USA podařilo vymazat téměř veškeré ztráty, které intradenně dosahovaly až 7 %.  Nyní cena akcií automobilky obchodovaných v Německu roste o 4,3 % na 78,9 EUR.

8:26

Pozitivní reakce indexu DAX na proslov guvernérky Fed

 Na včerejší prohlášení guvernérky americké centrální banky Janet Yellenové o možnosti zvýšení úrokových sazeb v USA již tento rok, reagovaly pozitivně trhy i v Evropě, kde index DAX od otevření roste o 2,6 % na 9674 bodu. Trhy si zmíněné prohlášení vyložili pozitivně s tím, že jde o nepřímé naznačení toho, že negativní vývoj ekonomiky Číny není pro globální trhy až takovým problémem, jak se dříve předpokládalo.

Komentář

Ranní komentář pro 25.9.2015

Ve včerejším projevu na University of Massachusetts guvernérka americké centrální banky Fed Janet Yellenová naznačila, že je připravena zvednout úrokové sazby již tento rok. To potvrzuje i slova některých dalších centrálních bankéřů, kteří o tomto tématu mluvili v minulých dnech. Touto infor...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.