Zpravodajství

Komentář

Volkswagen na pranýři

Na burze dnes probíhají výprodeje a to jak na evropských trzích (DAX -3,0 % na 9650 bodů), tak v Americe (SP 500 -1,2 % na 1.943 bodů). Negativní sentiment je způsoben tím, že se investorům neustále servírují negativní zprávy. Trh dnes úplně ignoruje fakt, že Shanghai Composite roste nejdelš...

Celý komentář
13:53

Akcie v USA navázaly na evropské výprodeje

Podstatně níže dnes otevřely zámořské akciové trhy, které tak reagují nejen na situaci v Evropě, ale také na aktuálním stavu na ropném trhu, jenž dnes v průběhu celého dne pomalu prohlubuje ztráty (americká WTI -2,7 %). Na levnou ropu tak doplácejí především společnosti z těžebního průmyslu, který je tak nejhorším sektorem (-3,7 %) celého indexu S&P 500. Ten tak v celkovém úhrnu odepisuje 1,3 % na 1941,5 bodů.

13:26

Groupon plánuje snížit stav zaměstnanců

Společnost Groupon, která operuje na poli e-commerce, dnes oznámila, že hodlá snížit osobní náklady pomocí propouštění zaměstnanců. V řeči čísel by mělo jít o 1100 pracovních míst, což odpovídá necelé desetině plného stavu. V souvislosti s propouštěním počítá Groupon s náklady 35 mil. USD + 23 mil. USD ve 3Q. Kýžený efekt úspor by mělo toto opatření přinést až v příštím roce, ušetřené peníze plánuje společnost reinvestovat do své činnosti. Akcie společnosti v premarketu odepisují 0,7 % na 4,14 USD (S&P 500 v premarketu odepisuje 1,7 %).

10:03

Společnost Volkswagen vydala profit warning

Již dříve zmíněná automobilka Volkswagen, která je až po uši namočená ve skandálu s podvody při vykazování emisí u prodávaných automobilů, dnes vydala profit warning. Důvodem je nutnost vytvoření rezerv na případnou pokutu. Rezervy budou zaúčtovány ve 3Q, kde koncern VW vloží 6,5 mld. EUR. Akcie se po této zprávě propadly do ještě temnějších hlubin, kde se akcie obchodovaly naposled před 4 lety. Akcie odepisují 18 % na 109 EUR.

9:02

V sektoru těžařů dnes vládnou medvědi

Rudá barva dnes vlaje nad těžařskými společnostmi, které se ocitly ve značných ztrátách. Náporu prodejních příkazů čelí zejména společnosti Rio Tinto (-5 %), Glencore (-9,5 %), BHP Billiton (-4,6 %) nebo Anglo American (-6,6 %), které tak reagují na klesající cenu ropy.

8:50

Dolar posiluje, Yen opět jako bezpečný přístav

Nové komentáře významných představitelů Fed stále více naznačují, že by se mohly sazby zvýšit ještě v tomto roce. Také proto dolar vůči většině světových měn posiluje, měnový pár eurodolar například poklesl od začátku týdne již o 1,6 % na aktuálních 1,119. Viditelný býčí sentiment můžeme pozorovat i u japonské měny, která opět zafungovala jako bezpečný měnový přístav v době, kdy ostatní asijské měny z důvodu globálních nejistot oslabují. Japonský yen posiluje jen za dnešek oproti euru o 0,5 % a vůči dolaru o 0,35 %.

8:04

Automobilový trh kvůli skandálu s emisemi pod tlakem

Poté, co se včera management německého Volkswagenu přiznal k podvodům při vykazování emisí u prodávaných automobilů, se dnes octly akcie automobilek pod výprodejním tlakem. Kauza totiž nabírá na rozsahu a černým scénářem by bylo přelití celé kauzy i na další automobilky, jako jsou BMW nebo Daimler. Také proto dnes akcie německých automobilek oslabují, konkrétně Volkswagen o 4,3 % (včera -19 %) na 126,5 EUR,  BMW o 3,7 % na 81,3EUR a Daimler o 2,9 % na 69,2 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 22.9.2015

Akcie v USA včera započaly týden v zeleném kabátě s tím, jak se nervozita ohledně vývoje globální ekonomiky mírně uklidnila. Index S&P 500 posílil bezmála o 0,5 % a přerušil tak šňůru poklesů započatou po čtvrtečním zasedáním Fed. Poměrně zajímavý proslov měl včera jeden z ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.