Zpravodajství

Komentář

Volkswagen šokuje trhy

Po pátečních výprodejích ze zámoří evropské trhy vykročily do nového týdne nejistě. Až příliš časté skloňování problémů v Číně ze strany šéfky amerického Fedu Janet Yellenové zaselo do hlav investorů drobnou obavu o udržitelnost globálního růstu. Jestli se toto semínko zakoření, zůstává otázkou, ...

Celý komentář
15:00

Světové akciové indexy dnes v zelených číslech

 Akciové trhy v USA otevřely pozitivně, kdy všechny hlavní indexy S&P 500, Nasdaq100 i Dow Jones rostou o 1%. Do zelených čísel se dostal i německý index DAX, který otočil svůj dopolední pokles z 0,5 % na nynější růst o 0,6 %. Další evropské indexy Eurostoxx 50,  FTSE MIB a CAC také rostou o 1 %.

14:35

Data z nemovitostního trhu v USA dopadla pod očekávání

 Dnes zveřejněná makrodata z nemovitostního trhu v USA dopadla výrazně pod očekávání. Prodej stávajících domů za srpen v absolutním vyjádření dosáhl 5,32 mil. oproti očekávaným 5,50 mil. V relativním vyjádření došlo k poklesu o 4,8 % oproti předpokládanému poklesu o 1,6 %.  Nicméně index S&P 500 na tuto událost nějak výrazně nereagoval a od otevření trhu roste o 0,7 % na 1971 bodu.

12:52

Euro dnes maže své zisky

 Kurz EUR/USD dnes změnil svůj směr, kdy po čtvrtečním zasedání americké centrální banky Fed začal posilovat, ale v průběhu dneška již oslabil o 1,1 %. Důvodem oslabení kurzu jsou spekulace na protiakci ze strany ECB, konkrétně na zintenzivnění programu kvantitativní uvolňování.

10:14

Syriza vítězí v parlamentních volbách

Řecká politická strana Syriza zvítězila již podruhé v řadě ve volbách do parlamentu.  Jako druhá se dle očekávání umístila Nová demokracie s 28 %. Znovuzvolený premiér Tsipras bude muset znovu vytvořit koalici s Nezávislými Řeky, takže vláda bude vypadat velmi obdobně jako před samotnými volbami. Řecký index ASE od otevření trhu reaguje poklesem o 0,4 % na 695 bodu.

9:46

Index DAX v červených číslech

Německý index DAX od otevření trhu klesá již o 0,5 % na 9860 bodu. Příčinou je zejména propad cen akcií VW kvůli odhalení jeho podvodů na US trhu. Spolu s touto společností klesají ceny akcií i dalších titulů z německého automobilového sektoru, a to BMW o 3,2 %, Daimler o 3,7 % a Continental o 4,3 %. Akcie společnosti Volkswagen nyní klesají o 20,5 % na 129 EUR.

8:22

Volkswagen čelí mnohamiliardové pokutě

Management německé automobilky Volkswagen přiznal podvody při vykazování emisí u prodávaných automobilů. Tento incident se týká dieselových motorů VW a Audi v USA. Automobilce nyní hrozí pokuta až 37,5 tis. USD za každé takto upravené a prodané vozidlo, kterých je v USA více jak 500 tis. Celková pokuta se může vyšplhat na více než 18 mld. USD, což je 12 % tržní kapitalizace společnosti. Některým manažerům hrozí i vězení. Akcie titulu od otevření německé burzy klesají o 16 % na 136,7 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 21.9.2015

V závěru patečního obchodování hlavní akciový index v USA S&P 500 uzavřel ve ztrátě 1,6 %.  V tento den se zobchodované objemy akcií dostaly na druhou nejvyšší hodnotu v letošním roce, a to 64 % nad průměr. Příčinou byla expirace futures a opčních kontraktů a rebalanc...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.