Zpravodajství

Komentář

Smíšené pocity na evropských trzích

Americká centrální banka Fed se na svém včerejším zasedání rozhodla neutáhnout měnovou politiku a úrokové sazby tak zůstávají na rekordně nízkých úrovních. Po včerejším proslovu Yellenové dále pokračuje oslabování dolaru vůči euru, což vytváří tlak na evropské akcie, zejména pak na exportně zaměř...

Celý komentář
13:50

ECB může zintenzivnit QE

Člen bankovní rady Coeure znovu indikoval možnost navýšení monetárních stimulů Evropské centrální banky. Hlavními argumenty jsou ochlazení ekonomické aktivity v Evropě i zahraničí a slabá inflace. Další zasedání ECB proběhne k 22.10., kde se nejspíše dočkáme již mnohem citelnější slovní intervence.

11:18

Eurodolar se dál drží nad 1,14

Na nové informace sdělené Yellenovou reagoval dolar výraznějším oslabením vůči všem hlavním měnám. Oproti euru oslabil o 1,3 % na 1,1434 EUR/USD, kde se drží i nyní. Jde o nepříznivou zprávu zejména pro evropské exportéry v čele s automobilkami. 

8:24

Fed nezvýšil úrokové sazby, trhy však ani tak nepotěšil

Americká centrální banka dle očekávání ponechala základní úrokové sazby na stávajících úrovních. Hlavní příčinou neměnné měnové politiky je absence jakýchkoliv výraznějších inflačních tlaků a také rizika vyplývající z vývoje v Číně. Právě až příliš časté akcentování možných rizik stálo za výběrem zisků na US trzích i aktuálním zhruba 1% oslabením evropských akciových indexů. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.