Zpravodajství

Komentář

Den německých utilit

Dnešní obchodování se neslo v duchu očekávání večerního vyjádření zástupců Fed ohledně úrokových sazeb. Index DAX dnes osciluje kolem nuly, aktuálně připisuje 0,2 %. Směrem vzhůru ho táhnou především akcie utilit, kde největší turbulence dnes prožívá RWE. Ta připisuje nejvyšší denní nárůst z...

Celý komentář
14:58

Verizon očekává stagnaci zisků v 2016

Největší US bezdrátový poskytovatel dat, společnost Verizon, dnes oznámila, že zisk v roce 2016 může zůstat na úrovni 2015. Důvodem nulového růstu je změna obchodního modelu a prodeji některých „bezdrátových“ aktiv. Společnost zdůraznila své odhodlání vyplácet investorům dividendy a rovněž je utvrdila, že bude nadále alokovat kapitál do síťových infrastruktur. Akcie v návaznosti na nulový růst zisku odepisují aktuálně 3,3 % na 44,7 USD.

13:56

Trhy USA v nejasném trendu

Stejně jako Evropa se i USA dnes obchoduje v bočním trendu s tím, jak se investoři bojí zůstat před důležitým zasedáním Fed příliš „v trhu“. Tomu odpovídá i aktuální vývoj amerických indexů S&P 500, Dow Jones Industrial i Nasdaq 100, které všechny shodně mírně oslabují o 0,1 %.

13:52

Akcie RWE dnes jako na horské dráze

Po pozitivních komentářích na energetické konferenci, na které náměstek ministra hospodářství Baake označil nedávné vyjádření o nedostatečných rezervách německých utilit za nezodpovědnou spekulaci, se přidala spekulace další. Šlo o vstupu Aabar Investment (investoři z Abú Dabí) do skupiny RWE odkupem balíku 10 % akcií. Po této zprávě vzlétly akcie RWE až na +12 %, vzápětí však samotná RWE toto tvrzení vyvrátila s tím, že dohoda nebude, a že se hodlá soustředit na projekty v severní Africe a na Blízkém Východě. Akcie aktuálně posilují o 9,4 % na 11,88 EUR, což indikuje největší denní nárůst akcií RWE za posledních 7 let.

11:00

Německé utility v hledáčku býků

Zejména komentáře šéfa společnosti E.ON a náměstka ministra hospodářství Rainera Baakeho dnes podpořily akcie společností RWE a E.ON. Baake totiž reagoval na nedávné prohlášení novin Der Spiegel, že tvrzení o nedostatku rezerv obou společností v objemu 30 mld. EUR na financování nakládání s jaderným odpadem vnímá jako „nezodpovědnou spekulaci“. Akcie v reakci na komentáře z konference o energetice rostou – u RWE o 3,5 % na 11,25 EUR a E.ON o 5 % na 7,9 EUR.

8:33

Altice koupí Cablevision Systems za 10 mld. USD

K velké akvizici se schyluje v sektoru kabelových televizí, kde miliardář Patrick Drahi souhlasil s koupí Cablevision Systems za 17,7 mld. USD (včetně dluhu). Tato transakce by tak vyústila k vytvoření čtvrtého největšího poskytovatele kabelové TV v USA. Altice dle prohlášení zaplatí za akcii Cablevision cenu 34,9 USD, tedy 22 % nad včerejší uzavírací hodnotou. Akcie společnosti Altice v reakci na tuto zprávu připisují 3,3 % na 25,13 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 17.9.2015

Po měsících plných nervozity a let neměnných sazeb může dnes pro investorskou veřejnost nastat Den D. V případě, že by byly sazby Fedem zvýšeny, čemuž peněžní trh aktuálně přisuzuje 32% pravděpodobnost, stalo by se tak poprvé od roku 2006. Dle guvernérky Janet Yellenové však není až tak důle...

Celý komentář
7:55

Trhy v Den D otevřely opatrně

Velmi dlouho očekávaná chvíle, která možná ukončí téměř 7 let neměnných úrokových sazeb, nastává již dnes ve 20:00, kdy dojde k jejich zveřejnění. V případě jejich zvýšení hrozí možná korekce, a proto se investoři před konferenci Fedu nepouštějí do žádných větších obchodů. Tomu odpovídá i nejasný směr evropských indexů, které se aktuálně vlní kolem nuly. Euro Stoxx připisuje 0,1 %, zatímco německý DAX se nachází na červené nule. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.