Zpravodajství

Komentář

Chystá Fed pro investory překvapení?

Zůstanou úrokové sazby v USA položené nadále nízko, nebo dojde k jejich navýšení? To je otázka, která v posledních dnech prostupuje obchodováním nejen na amerických trzích, ale také v Evropě. Napětí investorů a spekulace o možné úpravě úrokových sazeb však utichnou již zítra, ...

Celý komentář
15:09

USA otevřela lehce v zelených číslech

Poměrně v neutrálním trendu se obchodují akcie v zámoří s tím, jak se žádný investor před důležitým zasedáním Fed nechce nacházet až příliš „v trhu“. I přesto však posiluje index S&P 500 o 0,3 %, tažen zejména energetickým sektorem (+2,5 %), který posiluje především díky rostoucí ropě (zásoby ropy klesly za minulý týden o 2,1 milionů barelů). 

13:58

Akcie Richemont rostou v reakci na prodeje v Asii

Známá švýcarská společnost operující v odvětví luxusního zboží dnes oznámila, že její prodeje v Číně a Japonsku rostou silným dvouciferným tempem. To je pro společnost důležitou zprávou, neboť generuje v Asii téměř polovinu veškerých tržeb. Akcie společnosti aktuálně posilují o 6,7 % na 76,85 CHF.

13:25

Ropa dnes před reportováním zásob v býčím trendu

Ropné futures vymazaly téměř všechny ztráty v tomto týdnu s tím, jak obchodníci očekávají vydání dat ohledně US ropných zásob. Lehká americká WTI reaguje na lehký optimismus růstem o 2,7 % na 45,8 USD za barel, zatímco ropa Brent oslabuje o 2,6 % na 49 USD/barel. Data o ropných zásobách budou vydána dnes v 16:30 SELČ.

12:22

Data o inflaci v EZ oslabila euro

V 11 hodin SELČ byla reportována data o spotřebitelské inflaci v eurozóně. Index CPI meziročně vzrostl pouze o 0,1 % při očekávaných 0,2 %. Nemilým překvapením především pro členy bankovní rady ECB byly klesající mzdové náklady a jádrová inflace (po očištění o energie a potraviny), od kterých si ECB slibovala inflační tlaky. To jsou tedy další faktory, které posilují argumenty o zintenzivnění programu kvantitativního uvolňování. Měnový pár EUR/USD proto oslabuje na denní minima o 0,5 % na 1.123.

9:47

SABMiller terčem akvizice, akcie vzlétly vzhůru

Druhá největší společnost vyrábějící pivo, SABMiller, vydala prohlášení o možné akvizici největším pivovarem na světě AB InBev. Ten tato slova oficiálně potvrdil, přesto ale uvedl, že samotné podání nabídky ještě není jisté, jedná se zatím o první vyjednávání. Podle analytiků není jisté ani to, že by potenciální dohoda prošla přes regulátora, neboť výsledný koncern by měl tržní kapitalizaci skoro 250 mld. USD (v tu chvíli druhý Heineken by měl TK 46 mld. USD). I přes přetrvávající rizika však akcie společnosti SABMiller vzlétly o 22 % na 36,6 GBP, zatímco akcie AB InBev připisují 7,4 % na 101,45 EUR.

8:25

Čínské akcie v závěru obchodování raketově vzrostly

Po výraznějších propadech během pondělí a úterý se situace na čínském akciovém trhu během dnešního obchodování značně uklidnila. Index Shanghai Composite se celý den obchodoval na zelené nule, v poslední hodině ale akcie skokově posílily o téměř 5 % a index tak uzavřel na denních maximech. Důvodem tohoto skokového růstu byly opět stále se opakující spekulace o dalších vládních stimulech směřující k podpoře trhu.

8:08

HP hodlá redukovat osobní náklady

Až 33 tisíc zaměstnanců (cca. 10 % aktuálního stavu) hodlá propustit společnost HP v rámci restrukturalizace, která by měla být dokončena koncem listopadu. V rámci restrukturalizace vzniknou 2 nové společnosti HP a Hewlett Packard Enterprise, fungující jako samostatné jednotky. Negativní zprávou bylo pro investory oznámení, že se náklady na rozdělení vyšplhají na 2,7 mld. USD (vs. původní očekávání 2 mld. USD). Tato zpráva poslala po trhu akcie HP o 2,7 % níže, nakonec se ale stabilizovaly a uzavřely 0,2% poklesem na 27,05 USD.

Komentář

Ranní komentář pro 16.9.2015

Obchodování na zámořských trzích se opět dostalo do hledáčku technických obchodníků, kteří po proražení trojúhelníkové formace na indexu S&P 500 začali ve větší míře nakupovat akcie. Nejvíce se dařilo dle očekávání cyklickým oborům, jako jsou finanční instituce nebo průmysl, naopak kvůli kles...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.