Zpravodajství

Komentář

Nervozita před zasedáním Fed roste

Německý index DAX dnes otevřel na zelené nule. Vetší poklesy cen svých akcií zaznamenaly již před 10. hodinou společnosti E.ON (-5 %) a RWE (-5,5 %) - za výprodeji stojí zpráva týkající se údajného nedostatku finančních rezerv, které jsou zapotřebí při budoucí správě jaderných elektráren. Dle odh...

Celý komentář
14:37

Japonský jen dnes roste vůči všem hlavním měnám

Japonský jen dnes na měnových trzích posiluje vůči všem hlavním měnám, a to nejvíce u kurzu AUD/JPY o 0,6 % a GBP/JPY o 0,4 %.  Důvodem je rozhodnutí Japonské centrální banky o nenavýšení objemu nákupu dluhopisů v rámci monetárního programu kvantitativního uvolňování, které nyní v Japonsku probíhá.

13:01

Vývoj maloobchodních tržeb v USA

Srpnové maloobchodní tržby v USA nenaplnily očekávání analytiků. Celkové tržby s růstem o 0,2 % m/m zaostaly za očekáváními o 0,1 pb, přičemž stejnou míru zklamání přinesla i data očištěná o volatilní položky, jako jsou osobní vozy či pohonné hmoty.

9:31

Smíšená data z německé ekonomiky

Index sentimentu ohledně aktuálního vývoje německé ekonomiky dle instituce ZEW překonal očekávání analytiků, když dosáhl 67,5 bodů oproti předpokládaným 64 bodům. Oproti tomu střednědobý výhled na vývoj německého hospodářství  dopadl dle ZEW pod očekávání na hodnotě 12,1 bodu vůči předpokládaným 18,3 bodům. Index DAX nyní oslabuje o 0,4 % na 10088,5 bodů.

8:15

RWE a E.ON dnes pod výrazným výprodejním tlakem

Po vydání článku v německých novinách Der Spiegel se dnes na německé utility ve velkém vrhnula smečka medvědů. Ten totiž zveřejnil informaci o velmi nízkých rezervách, které si obě společnosti nechaly na budoucí náklady spojené s odpojením jaderných elektráren. Údajně by jim mělo chybět až 30 mld. EUR, na což E.ON reaguje prohlášením, že jeho rezervy jsou dostatečné. I přesto akcie obou společností zažívají krušné časy, akcie RWE i E.ON odepisují 6,7 % na 11 EUR (RWE) a 8 EUR (E.ON).

Komentář

Ranní komentář pro 15.9.2015

Během dnešního a včerejšího obchodování zaznamenala čínská burza největší dvoudenní pokles za posledních 8 týdnů. Příčinou je přetrvávající nedůvěra trhu vůči schopnosti centrální banky a vlády zastavit turbulence na kapitálových trzích a zpomalení ekonomiky. Čínský trh s futures kontrakty, ...

Celý komentář
7:30

Fortuna poskytne licenci na značku v Rumunsku

Jako poměrně pozitivní zpráva byla investory přijata dohoda Fortuny se sázkovými kancelářemi Bet Active a Bet Zone o poskytnutí licence na značku Fortuna. Fortuna, která je stejně jako rumunské sázkové kanceláře součástí investiční skupiny Penta, tak podnikla kroky ke vstupu na trhy v nových zemích. Přestože vliv na současné hospodaření má tato transakce minimální (pouze výnos z pronájmu licence), expanzi z dlouhodobého hlediska hodnotí investorská veřejnost pozitivně, což se odrazilo i na dnešním růstu akcií Fortuny o 3 % na 70 CZK.

7:08

Prodeje aut v Evropě v srpnu významně vzrostly

Srpnová data znamenala podle Asociace výrobců aut v Evropě (ACEA) druhý nejrychlejší měsíc v tomto roce, když nové registrace vozů meziročně vzrostly o 11,5 %. Nové registrace v srpnu dosáhly úrovně 781 676 vozů, což prodloužilo řadu rostoucího trendu na 24 po sobě jdoucích měsíců (v Evropě). Co se týče jednotlivých automobilek, nejlepší čísla reportovala automobilka BMW (+21 %), Renault (+20 %) nebo Daimler (+19 %). Pozitivním prodejům odpovídají i reakce akcií: Daimler (+1,2 %), BMW (+1 %) a Renault (+0,6 %).

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.