Zpravodajství

Komentář

Indexy dnes hledají směr

Dnešní den se nese v duchu klidnějšího obchodování. Německý index DAX se osciluje kolem pátečního závěru s denními výkyvy od +1 % do -0,2 %. Větší volatilita je dána tím, že dnes nebyly zveřejněny žádné významnější kurzotvorné zprávy a zobchodované objemy jsou proti normálu zhruba o čtv...

Celý komentář
15:12

Deutche Bank zvažuje redukci pracovních míst

Největší německá banka Deutsche Bank zvažuje propuštění 23 tisíců pracovníků, což je zhruba čtvrtina ze stávajícího počtu zaměstnanců. Akcie Deutsche Bank dnes rostly o 1,3 % na 26 EUR.

13:18

Nové modely iPhone sklízí úspěch

Mluvčí Apple Trudy Muller uvedla, že společnost zaznamenala velmi příznivý vývoj počtu předobjednávek na nové typy iPhone 6s a 6s Plus, které dokonce překonaly odhady. Při udržení současného tempa objednávek bude překonán rekord prodeje 10 milionů kusů během prvního týdne z minulého roku po uvedení iPhone 6.  Nové modely budou v prodejnách dostupné již tento pátek.

11:26

Raiffeisen Bank kupuje pobočky Citibank v Česku

Rakouská Raiffeisen Bank dnes oznámila odkup maloobchodní divize Citibank v Česku. Transakce mezi oběma stranami by měla být ukončena v prvním čtvrtletí 2016.

9:16

Pozitivní výhled pro Infineon

Akcie výrobce polovodičů Infineon Technologies díky zveřejnění příznivého textu na investiční webu Barron´s  rostou od otevření burz v Evropě o 1,2 % na cenu 9,7 EUR. Podle analytiků těží Infineon z rostoucí poptávky po čipech od automobilek, přičemž se mu aktuálně daří navyšovat objednávky lépe než konkurenci. Analytici z Barron´s ve tříletém horizontu očekávají růst zisku společnosti Infineon o 100 %.

8:14

Wizz Air potvrzuje plán nákupu letadel od Airbus

Nízkonákladový letecký dopravce Wizz Air potvrdil plán nákupu 110-ti kusů letadel typu A321neo od druhého největšího výrobce civilních letadel Airbus. Objednávka se pohybuje v hodnotě kolem 13,7 mld. USD, což je 20 % z celoročních tržeb společnosti Airbus. Přesná cena bude ale nejspíše vzhledem ke slevám nižší.  Akcie společnosti Airbus nyní reagují poklesem o 0,2 % na cenu 55,5 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 14.9.2015

Trhy v USA na konci pátečního obchodování uzavřely na denních maximech, přičemž objem obchodů byl o pětinu nižší oproti průměrným hodnotám. Index S&P 500 vzrostl o 0,5 %, což je růst o 0,8 % od uzavření evropských trhů. Největší posílení zaznamenal segment utilit, spotřebního zboží ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.