Zpravodajství

Komentář

Menší korekce trhů po nárůstech začátkem týdne pokračuje

I v pátek německý trh mírně odepisoval zisky, které nabral během týdne. Většinu dne se DAX držel nad hodnotou 10.100 bodů. Nejméně se dařilo telekomunikacím, naopak držel se sektor materiálů a energií. Americký trh se po otevření držel podobně jako ten evropský několik desetin v červený...

Celý komentář
14:19

Průmyslová inflace s dolarem nepohnula

Odpoledne byl zveřejněn report ohledně vývoje srpnové inflace v průmyslovém sektoru USA. Došlo k meziměsíčnímu nárůstu cenové hladiny v tomto segmentu o 0,3 %, přičemž tržní odhady počítaly s růstem jen o 0,1 %. Výraznější než očekávaná inflace však neměla prakticky žádný dopad na vývoj dolaru. Ten bude mnohem více ovlivněn až výstupem ze zasedání Fed v příštím týdnu.  

11:09

Důvěra v řecké dluhopisy znovu roste

Ceny řeckých dluhopisů se dnes dostávají na nejvyšší úrovně od letošního ledna, tedy od konání předčasných voleb, v nichž se Syriza ujala politické moci. Za optimismem investorů stojí zejména nedávné dosažení dohod s věřiteli a výhled nových parlamentních voleb, které proběhnou k 20.9. 

9:31

ECB nepřestává s měnovou expanzí

Draghi na tiskové konferenci v minulém týdnu jasně potvrdil, že program odkupu cenných aktiv bude nadále pokračovat. Naznačil přitom i možnost jeho zintenzivnění vzhledem k aktuální zvýšené volatilitě na kapitálových trzích. Investoři již začínají spekulovat o navýšení objemu QE až na 80 mld. EUR měsíčně ze stávajících 60 mld. EUR za měsíc. Tuto možnost naznačil i člen bankovní rady ECB Coeure. 

7:19

Nevýrazné otevření akciových trhů

Evropské burzy zahajují dnešní obchodování kolem včerejších závěrečných hodnot. Mírný růst zaznamenává jen francouzský CAC 40, který přidává 0,3 %. Ostatní významné akciové indexy se pohybují v zelené nule. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.