Zpravodajství

Komentář

Nádech před Fedem

Obchodování na evropských trzích dnes probíhá ve velmi pozitivní náladě. Hned v úvodu se zisky na evropských akciových indexech vyšplhaly výrazně přes jedno procento. Nedá se říci, že neočekávaně. Od okamžiku, kdy se v pondělí po čínských svátcích nekonal žádný velký výprodej na tamních...

Celý komentář
15:10

Netflix roste po zprávách o expanzi v Asii

Společnost Netflix, americký poskytovatel streamovaných médií skrz TV, dnes prohlásila, že se chystá expandovat na asijských trzích jako Hokg Kong, Jižní Korea, Singapur nebo na Taiwanu a to již na začátku roku 2016. CEO společnosti Reed Hastings tak opět potvrdil dříve avizovanou agresivní politiku expanze, která stojí za dnešním růstem akcií. Akcie firmy Netflix dnes přidávají téměř 7 % na 101,6 USD.

14:53

USA otevřela lehce v zelených číslech

I přes včerejší nárůst o 2,5 % se akcie na americkém trhu dnes opět zelenají. Přestože není růst tak velký jako u jejich evropských protějšků, které valnou část dnešních zisků ke konci obchodování odevzdávají, pohybuje se index S&P 500 aktuálně 0,1 % nad včerejším uzavíracím kurzem (index aktuálně na 1971,1 bodech).

13:13

Srpnová inflace v ČR pod očekávání

Dnes v 13:00 byla oznámena inflace za srpen v ČR, která meziročně vzrostla pouze o 0,3 %. Ještě nižší číslo dostaneme, očistíme-li uvedený růst o nárůst daní – v takovém případě šlo o inflaci pouze na úrovni 0,1 %. Původní odhady ČNB byly přitom nastaveny na 0,7 %. Takto vysoká odchylka je tedy dána především poklesem cen potravin a pohonných hmot, se kterým ČNB nepočítala. S dosažením inflačního cíle se počítá až v roce 2017, dají se proto očekávat slovní intervence s cílem oslabení koruny.

9:23

Ryanair zvýšila výhled čistého zisku

Společnost Ryanair, zabývající se nízkonákladovou leteckou dopravou, dnes oznámila, že očekává čistý zisk o 25 % vyšší, než byl původní odhad. Nově se očekávaný čistý zisk pohybuje v intervalu 1,18 – 1,23 mld. EUR, což dopomohlo ke značnému růstu akcií o 7,3 % na 13,9 EUR.

8:22

Evropské akcie navazují na včerejší růsty

Po srpnových akciových výprodejích se situace v Číně stabilizovala a s ní i poměry v Evropě a USA. Na dnešní čínský růst (index Shanghai Comp. připsal 2,3 %) navazuje i Evropa, která tak aktuálním růstem indexu Euro Stoxx 600 o 2 % prodlužuje býčí seanci započatou začátkem týdne. 

Komentář

Ranní komentář pro 9.9.2015

Velice zajímavý vývoj na americkém akciovém trhu včera mohla investorská veřejnost sledovat poté, co pondělní svátek prodloužil počet neobchodních dnů. Na páteční výprodeje způsobené strachem z následného vývoje na čínském trhu navázaly včera akcie v USA hned v úvodu býčím sentimentem, který...

Celý komentář
7:39

Akcie v Japonsku dnes raketově rostly

Právě akciový trh v Japonsku byl jedním z nejvíce postižených trhů čínskou devalvací, kvůli které se dostal pod citelný prodejní tlak. V řeči čísel – až 40 % zobchodovaných akcií byly prodej nakrátko, což způsobilo indexu Nikkei 225 značné ztráty. Dnešní pozitivní sentiment ale způsobil na trhu tzv. „short squeeze“, což znamená, že kvůli vysokému růstu indexu byli spekulanti nuceni své krátké pozice uzavírat, což vyústilo v značný růst akcií. Index Nikkei 225 si tak během dnešního obchodování připsal 7,7 %.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.