Zpravodajství

Komentář

Globální růsty v režii makrodat

Ráno byla zveřejněna čísla čínského exportu a importu. Export se meziročně snížil o 5,5 % při očekávaném poklesu až o 6,6 %. Importy se snížily o větší procento, než se očekávalo a to pravděpodobně kvůli nižším cenám komodit, jejichž cena v posledních měsících vytrvale klesá. V reakci n...

Celý komentář
15:07

Úterý ve znamení růstu hlavních světových indexů

 Hlavní světové indexy dnes zažívají pozvolný růst na všech frontách. Vysoce sledovaný index Shanghai Composite dnes uzavřel se ziskem 2,9 % na 3170 bodech. Německý index DAX doposud roste o 1,8 % na 10287 bodu a další evropský index FTSE 100 dnes stoupá o 1,1 % na 6140 bodu. Také americký index S&P 500 dnes otevřel v kladných číslech a nyní roste o 1,4 % na hodnotu 1948 bodu

13:37

Akcie RWE dnes na zelené vlně

Poměrně značná rally lze dnes vidět na grafu denního vývoje akcií německé energetické společnosti, RWE, která byla nedávno vyřazena z prominentního evropského indexu Euro Stoxx 50 kvůli značnému propadu tržní kapitalizace. Důvodem tohoto růstu je zvýšení doporučení společností Kepler Cheuvreux z „prodat“ na „držet“. Změněna byla i cílová cena a to konkrétně na 13 EUR. Akcie v návaznosti na tuto zprávu rostou o 5,5 % na 13,26 EUR.

12:09

HDP eurozóny za 2Q překonalo odhady analytiků

Ekonomika zemí eurozóny si podle dnes zveřejněných výsledků vede lépe než analytici očekávali. HDP eurozóny ve 2Q mezikvartálně vzrostlo o 0,4 % oproti očekávaným 0,3 %. Meziroročně se HDP vyvíjelo ještě lépe, kdy eurozóna rostla o 1,5 % oproti předpovědi analytiků, kteří očekávali 1,2% růst.

9:35

Commerzbank bylo zvýšeno doporučení od JPM

Velmi šťastný den dnes prožívají akcie německé bankovní instituce Commerzbank, která byla společností JP Morgan zařazena do seznamu „European Top Picks“. Zmíněné zařazení do bankovního seznamu s největším potenciálem růstu doprovází zvýšení doporučení na „koupit“ z předchozího „držet“ a cílová cena byla bankou JPM stanovena na 13 EUR za akcii. Akcie Commerzbank tak reagují na dnešní zprávy růstem akcií o 6,9 % na 10,3 EUR.

8:31

Evropské akcie v černých číslech již druhý den v řadě

 Akcie evropských společností zažívají již druhý den růst, přičemž zisky jsou taženy tituly z automobilového průmyslu, a to zejména automobilkami BMW (+3,1 %) a Volkswagen (+2,8 %).  K růstu evropských akciových indexů přispívají i producenti komodit, kdy těžební společnost Rio Tinto roste o 1,7 % a společnost působící ve stejném oboru Glencore o 1,9 %. Akciový index Stoxx Europe 600 po otevření trhů roste o 1,7 % na 360,8 bodu a DAX o 1,9 % na 10297,6 bodu.

Komentář

Ranní komentář pro 8.9.2015

Ranní zveřejnění výsledků zahraničního obchodu v Číně nemělo na akciové trhy tak významný dopad, jak se původně předpokládalo, přičemž akciový index tamní burzy reagoval posílením „jen“ o 2,9 %. Čínský export za srpen poklesl o 5,5 % oproti očekávaným -6,6 %. Důvodem záporných čísel je přetr...

Celý komentář
7:08

Piloti Lufthansy opět stávkují

Jako nekonečná se již v posledním roce jeví série stávek zaměstnanců německé aerolinky Lufthansa, která byla téměř před půl rokem přerušena tragickou havárií. Tato událost pozastavila vyjednávání s odbory ohledně úspory nákladů (propuštění atp.). Piloti Lufthansy dnes stávkují od 8. hodiny ranní až do dnešní půlnoci a přerušena byla téměř polovina mezikontinentálních letů.  I přes tuto stávku akcie společnosti posilují o necelé 1 % na 11,6 EUR a to z důvodu všeobecně pozitivního sentimentu napříč celým německým indexem DAX.

6:51

Česká Škodovka plánuje navýšit tržní podíl v Číně

Ani zpomalení čínské ekonomiky, které podle různých automobilových CEO (např. Daimler) není zdaleka tak markantní, jak v záchvatu paniky reflektují akciové trhy, se česká Škoda Auto snaží o navýšení podílu na čínském trhu. Česká automobilka plánuje aktuálně navýšit tržby zejména pomocí nového modelu Superb a v budoucnu záplavou modelů typu SUV. Společnost Škoda Auto je od roku 2007 součástí automobilového koncernu Volkswagen.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.