Zpravodajství

Komentář

Poklidný začátek týdne

Po čtyřech dnech volna se dnes opět rozběhla čínská burza, která v uplynulých týdnech svým vývojem silně ovlivňovala dění na burzách v USA i v Evropě. Tamní centrální banka sice pokračuje v dalších stabilizačních opatřeních, nicméně na důvěře investorů se to zatím ne zcela projevuj...

Celý komentář
14:50

Značný pokles čínských devizových rezerv

Čínské devizové rezervy minulý měsíc rekordně klesly, když tamní centrální banka prodávala dolary za účelem posílení yuanu, který zažil největší depreciaci za poslední dvě dekády.  Dolarové rezervy PBOC celkově klesly o 93,9 mld. USD na 3,56 bilionu USD.

12:11

Tesco prodává svou divizi v Jižní Koreji

  Britský maloobchodní řetězec Tesco odsouhlasil prodej své divize v Jižní Koreji investorům vedenými private-equity fondem MBK Partners za 4 mld. GBP (148 mld. CZK). Prostředky budou využity ke snížení zadlužení společnosti. Cena akcií řetězce Tesco nezaznamenává výrazný pohyb a drží se na páteční uzavírací ceně kolem 186 GBP.

10:11

CEO koncernu Daimler zastává optimistický názor ohledně dění v Číně

Dle CEO automobilového koncernu Daimler neprobíhá v Číně žádná krize. Negativní předpovědi trhu a následné poklesy cen akciových indexů jsou podle něj přehnané. Podle jeho názoru čínská ekonomika dále posiluje a stejně tak i tamní automobilový trh. Cena akcií koncernu Daimler dnes roste o 0,5 % na cenu 70,9 EUR.

8:47

Pozitivní otevření indexu DAX

Německý index DAX dnes otevřel  v pozitivních hodnotách. Naprostá většina titulů v tomto indexu zaznamenává růst, zejména titul K+S o 4,5 %. Celkově DAX od včerejší uzavírací ceny roste o 0,8 % na hodnotu 10118 bodu.

Komentář

Ranní komentář pro 7.9.2015

Po dvoudenním pozastavení obchodování na čínské burze kvůli oslavám 70. výročí konce 2. světové války se dnes v Číně znovu začalo obchodovat. Dle prohlášení guvernéra čínské centrální banky se podařilo zamezit systémových rizikům a období vysoké volatility na kapitálových a měnových trzích se již...

Celý komentář
8:15

Fresenius potvrzuje svou dividendovou politiku

Zdravotnická společnost Fresenius SE potvrdila svou dividendovou politiku, v rámci níž by mělo dojít k nárůstu dividendy minimálně o 20 %. Aktuálně je očekávání dividendy nastaveno na 54c oproti letošním 44c, což je nárůst o 23 %. Cena akcií této společností od dnešního otevření trhů v Evropě roste o 0,2 % na 62,7 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.