Zpravodajství

Komentář

Volatilita klesá

Po úterním celotržním výprodeji dnes trhy bez podpory výraznějších kurzotvorných zpráv částečně korigují včerejší ztráty. Německý index DAX většinu dne osciluje nad psychologickou podporou 10.000 bodů a posiluje tak přibližně o 0,5 %.

Celý komentář
15:16

V Číně se zítra a v pátek neobchoduje

Po značně volatilním obchodování, které v poslední době způsobily fluktuace na čínském trhu, se zdá, že tento týden bude již období relativně klidnějšího obchodování. Čína totiž vyhlásila kvůli oslavám výročí konce druhé světové války obchodní prázdniny, ve čtvrtek a v pátek proto zůstanou tamní burzy zavřené. 

14:58

Zásoby ropy vzrostly nad očekávání

Ropa WTI se dnes po mírném vzestupu opět dostala pod hranici 45 USD za barel poté, co US organizace EIA (Energy Information Administration) reportovala nárůst zásob surové ropy o 4,7 milionů barelů, což je ve srovnání s původně odhadovanými 440 tisíci vyšší číslo. Oproti denním maximům je tak ropa WTI o 4,5 % níže, za celý den pak odepisuje 2,9 % na 44,1 USD za barel.

14:35

Evropa i USA po včerejších propadech v zeleném

Velice špatný den včera zažily jak akcie v Evropě, tak i v USA, kde tamní ostře sledovaný index S&P 500 odepsal bezmála 3 %. Dnešní den se ovšem všechny významné indexy přebarvily ze sytě rudé do zelené barvy. Souhrnný evropský index Euro Stoxx 600 aktuálně posiluje o 0,8 %, zatímco americký S&P 500 připisuje 0,5 % na 1923,5 bodů.

9:14

Ropa navázala na včerejší propady

Ani včerejší 7,7% propad nedokázal uložit medvědy k zimnímu spánku, ropa Brent i lehká americká WTI dnes pokračují ve včerejších výprodejích, čímž tak kompletně smazaly veškeré pondělní zisky a od začátku týdne oslabily o 1,7 %. Ropa Brent se tak opět nachází pod hranicí 50 USD za barel, když se aktuálně pohybuje okolo úrovně 48,7 USD/barel, zatímco WTI dnes odepisuje 2,3 % na 44,4 USD/barel.  

8:48

Tesco jedná o prodeji jihokorejských aktiv

Společnost provozující největší maloobchodní síť prodejen v UK se přiblížila k finální dohodě o prodeji jihokorejských aktiv. Jižní Korea je totiž po UK pro Tesco nejrozšířenějším trhem, tamní aktiva hodlá prodat za 6-7 mld. USD. Společnost tak reaguje na sérii dřívějších katastrof, které firmu postihly (účetní skandál, masivní odpisy nebo rošáda na manažerských postech). Zájemcem na odkup jihokorejských operací je firma MBK Partners a pokud k dohodě nakonec dojde, bude se jednat o jednu z největších transakcí v Asii v roce 2015.

8:21

H&R Block oznámil 3,5 mld. USD buyback

Známá poradenská společnost specializující se především na daňové poradenství včera oznámila program zpětného odkupu akcií a novou kapitálovou strukturu. Společnost totiž odprodala svou bankovní divizi, což znamená, že již nadále nebude regulována jako bankovní holding. Vzhledem k tržní kapitalizaci společnosti, která aktuálně činí 9 mld. USD, je buyback v objemu 3,5 mld. USD poměrně masivní odkup vlastních akcií. Celý program je bude probíhat do poloviny roku 2019. Akcie v reakci na tuto zprávu reagovaly po trhu růstem o 7,7 % na 35,5 USD za akcii.

Komentář

Ranní komentář pro 2.9.2015

Hlavní téma, které aktuálně nejvíce přitahuje pozornost investorské veřejnosti, je stále obava o globální růst a zpomalení čínské ekonomiky. Přestože samotná informace o zpomalování Číny není pro trhy ničím novým, srpnové nečekané intervence tamní centrální banky na yuänu a další kroky podporujíc...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.