Zpravodajství

Komentář

Úterní výprodeje tlačí akcie i ropu dolů

Dnešní otevření trhů se opět vyznačovalo medvědím sentimentem. Akcie v Evropě padaly v dopoledních hodinách především kvůli slabým číslům průmyslových PMI jak z Číny (nejnižší za 3 roky), tak v eurozóně (PMI lehce pod odhady), přičemž německý index DAX odepisuje 2,6 % na 9.994...

Celý komentář
14:58

Trhy v USA navázaly na evropské výprodeje

Rovněž v zámoří se akcie z valné části červenají. Index S&P 500 i průmyslový Dow Jones klesají oba více než o 2 %, čímž tak navázaly na evropské výprodeje, kde například německý DAX odepisuje dokonce 3 %. Pod významným prodejním tlakem je dnes i ropa. Ta po včerejších více než 8% ziscích klesá o přibližně 6 % (jak Brent, tak i WTI).

14:57

Pozitivní výsledky prodejů US automobilek

Všichni tři výrobci aut z Detroitu překvapili robustními výsledky srpnových prodejů svých automobilů. Ford Motor zvýšil prodeje vozidel o 5,6 % a Fiat Chrysler Automobiles reportoval zvýšení prodejů o 1,7 %. General Motors zaznamenal jen nepatrné snížení o 0,7 %. Nicméně vedení GM zvýšilo svůj výhled na celoroční prodej automobilů o 300 tisíc kusů. Z uvedených výsledků jde usuzovat, že propad globálních akciových trhů neodradil americké spotřebitele před nákupem automobilů.

11:50

Pokles nezaměstnanosti v eurozóně

Nezaměstnanost v eurozóně nečekaně klesla na svou nejnižší úroveň za poslední 3 roky, což může znamenat, že eurozóna se dostává do dobré kondice i přes negativní vývoj Číny.  Sezónně očištěná míra nezaměstnanosti pro 19 států eurozóny klesla z červencových 11,1 % na 10,9 %, což je nejnižší hodnota od únoru 2012. Pozitivní data přišla před čtvrtečním zasedáním ECB ve Frankfurtu, kde se bude hodnotit efektivnost nynější měnové politiky.

10:54

Slabé data z Číny posilují japonský jen

Neustále sílící obavy ohledně zpomalení čínské ekonomiky ženou investory po celém světě do bezpečných útočišť. Jedním takovým je vnímána i japonská měna, která díky slabým čínským datům z průmyslu posiluje vůči všem významným světovým měnám. Vůči USD například japonský jen posiluje o téměř 1 %, nejvíce pak posiluje ve srovnání s australským (+1,5 %) a kanadským dolarem (+1,3 %). 

9:32

Evropa se opět červená

Opět jsou to negativní zprávy z Číny, které pro evropské akcie znamenají další výprodeje. Důvodem tohoto poklesu je zveřejnění tamního indexu PMI z průmyslu, který dosáhl nejnižších hodnot za poslední 3 roky. Mírné zklamání bylo pro investory i průmyslové PMI v eurozóně, což nakonec poslalo evropské akcie do červených čísel. Index Euro Stoxx 600 aktuálně odepisuje 2,6 % na 353,2 bodů.

8:41

Akcie RWE vyřazeny z indexu Euro Stoxx 50

Akcie největšího producenta elektřiny v Německu budou vyřazeny z benchmark indexu Euro Stoxx 50, poté co jeho akcie tento rok klesly o 49 %, což zapříčinil propad cen elektřiny na nejnižší hodnoty za poslední dekádu. Akcie této společnosti budou vyřazeny z indexu 21. září. K 3. září se bude posuzovat také vyřazení z indexu DAX, kde je RWE nejhorší akcií.

Komentář

Ranní komentář pro 1.9.2015

V ranních hodinách dnešního dne Čína zveřejnila index průmyslu PMI na hodnotě 49,7 bodu, což je nejnižší hodnota za poslední 3 roky, nicméně tato hodnota je v souladu s očekáváním analytiků. Regulátor čínského trhu bude naléhat na veřejně obchodovatelné společnosti, aby prováděly a...

Celý komentář
8:07

OPEC slovně intervenoval na ropě

Přestože dnes ropa Brent i WTI na komoditním trhu klesají o více než 3,5 %, celkově od začátku týdne výrazně posílila – například WTI o 5,3 %. Od minim z 24.srpna tak včerejší uzavírací cena implikovala růst o 29 %. Důvodem tohoto včerejšího více než 8% růstu byla slovní intervence organizace OPEC, která poprvé za více než rok prohlásila, že „je ochotna diskutovat o objemu produkce“. Vzhledem ke stále ještě poměrně značném 40% tržním podílu OPECu na globální ropné nabídce vzbudilo toto prohlášení na trzích významný býčí sentiment. Dnešní 3% poklesy jsou tak víceméně korekcí včerejších růstů. Ropa Brent se tak aktuálně pohybuje na úrovni 52,2 USD za barel a lehká americká WTI na 47,3 USD/barel.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.