Zpravodajství

Komentář

Opatrný úvod týdne

Dnešní obchodní seance mnoho výraznější aktivity nepřinesla. Objem obchodů je oproti předchozím dnům ani ne poloviční a indexy se drží v lehce červených číslech. Německý DAX krátce po otevření zámořských trhů odepisuje 1 % a obchoduje se u 10 200 bodů. Výraznější pokles zaznamenávají hl...

Celý komentář
15:00

RWE snižuje náklady své výrobní jednotky

RWE největší německý producent elektřiny plánuje do konce roku 2020 snížit náklady své výrobní jednotky o nejméně 1,6 mld. EUR, když dnes navýšil svůj původní plán o dalších 400 mil. EUR na zmíněnou hodnotu, což je reakce na prudce klesající velkoobchodní ceny elektřiny. Zaměření Německa na obnovitelné zdroje energie táhne ceny elektřiny na nejnižší hodnoty za více než dekádu. Ceny akcií RWE dnes reagovaly poklesem o 4,85 % na cenu 13,3 EUR.

14:06

Vysoká korelace eura a japonského jenu

Korelace mezi eurem a japonským jenem dosáhla nejvyšší úrovně od roku 2007. Obě tyto měny dnes posilují vůči všem hlavním měnám a nejvíce vůči novozélandskému dolaru a to NZD/EUR a NZD/JPY o 1,84 %.  

12:46

Ceny akcií Samsung Electronics již pátý měsíc v červených číslech

Vlažná poptávka po nejnovějším modelu chytrého telefonu Galaxy od jihokorejské společnosti Samsung Electronics spustila již pátý měsíční pokles od dubna tohoto roku. Za tuto dobu Samsung Electronics přišel o tržní hodnotu 44 mld. USD.  Jen za měsíc srpen tato společnost odepsala 8,1 % z ceny svých akcií, čímž prodloužila svůj nejdéle trvající pokles od prosince 1983.

10:11

Vývoj inflace v eurozóně

Index spotřebitelských cen CPI vzrostl meziročně o 0,2 %, což předčilo předpověď analytiků, kteří odhadovali růst o 0,1 %. Jádrová inflace činila 1 %. Člen výkonné rady ECB Peter Paer prohlásil, že po ochlazení čínské ekonomiky a pádu cen ropy je dosáhnutí inflace blízké hodnotám 2 % pro ECB čím dál složitější, ale pokud bude zapotřebí tak ECB přistoupí k dalším potřebným krokům.

9:33

Čínské akciové trhy zažívají největší propad od roku 2008

Akciové trhy v Číně v posledních dvou měsících zažívají největší propad od roku 2008 a k zlepšení nepřispívají ani nynější obavy, že čínské úřady nebudou schopny zabránit dalším výprodejům. Index Shanghai Composite tento měsíc ztratil 12 % a v červenci dalších 14 %. Nyní index uzavřel obchodování se ztrátou 0,8 % na 3 205 bodu.

8:53

Zvýšení úrokových sazeb v USA je stále ve hře

O víkendu se konalo zasedání ekonomů a bankéřů v Jackson Hole, kde viceprezident americké centrální banky Fed Stanley Fischer prohlásil, že vidí důvody věřit v růst inflace.  Trhy si zmíněné prohlášení vyložily tak, že zářiové zvýšení úrokových sazeb v USA je stále ve hře, a to i přes negativní vývoj čínské ekonomiky i globálních akciových trhů, což ovlivňuje i akciové trhy v USA.  Fisher dále zdůraznil, že Fed očekává výsledky z pracovního trhu, které vyjdou 4. září.

Komentář

Ranní komentář pro 31.8.2015

Nejdůležitější informace tohoto víkendu přišla ze zasedání ekonomů a bankéřů v Jackson Hole (USA), kde viceprezident americké centrální banky Fed Stanley Fisher prohlásil, že vidí dobré důvody k předpokladu růstu inflace. Naznačil tak, že zářiové zvyšování úrokových sazeb je stále ve hř...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.