Zpravodajství

Komentář

Klidný závěr volatilního týdne

Čínské trhy dnes v úvodu evropské obchodní seance znovu uzavřely silným růstem, který přišel až v poslední hodině obchodování. Index Shanghai Composite uzavřel se ziskem 4,82 % na úrovni 3.232,349 bodů. Evropské trhy se dnes od otevření pohybují v mírných ztrátách, neobjevuje se vš...

Celý komentář
13:09

Příjmy domácnosti v USA dál rostou

Během července došlo k posílení příjmů amerických domácností o 0,4 %, což bylo zároveň i tempo růstu zaznamenané během předchozích tří měsíců. Domácnosti tak dál těží z lepšící se kondice pracovního trhu i nárůstu cen nemovitostí. 

11:42

HSBC radí nakupovat akcie Siemens

Analytické oddělení HSBC zvýšilo své investiční doporučení na akcie Siemens z původního "Držet" na aktuální "Koupit". Cílová cena byla stanovena na 102 EUR, tj. 16% výnosový potenciál. Díky této zprávě jsou dnes akcie Siemens jedněmi z mála rostoucími v rámci celého indexu DAX.

8:36

Setkání bankéřů v Jackson Hole

Dnes začíná dvoudenní symposium zejména amerických centrálních bankéřů v Jackson Hole. Jde o každoroční událost, na které je odborníky probíraná aktuální ekonomická situace v USA i ve světě. Letos se však setkání nezúčastní Yellenová ani Draghi. 

6:13

I přes volatilní průběh obchodování si zámořské indexy udržely slušné zisky

Akciový index S&P 500 uzavřel včerejší obchodní seanci růstem o 2,4 % na 1988 bodů i přes to, že necelé dvě hodiny před koncem obchodování tyto již v úvodu nabrané zisky zcela ztrácel. Obdobný vývoj předvedly i indexy Nasdaq a DJIA. 

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.