Zpravodajství

15:22

Akcie v zámoří otevřely v zeleném

Po 6 dnech v červených číslech se dnes americkým akciím po začátku obchodování daří držet býčí sentiment. Pokud se tak nezopakuje včerejší scénář, kdy v závěru obchodování došlo ke smazání až 3% zisků, může dojít k přerušení klesajícího trendu. Index S&P 500 aktuálně posiluje o 1,7 % na 1900 bodů.

Komentář

Evropa drží včerejší zisky

Čínské akcie dnes nedokázaly udržet až 4% zisky a v závěru obchodování se otočily do mírně červených čísel. Index Shanghai Composite odepsal 1,3 % a investoři, zdá se, prozatím nereagují na podporu ze strany čínské centrální banky. Po včerejším snížení sazeb o 0,25 p.b. a povinných...

Celý komentář
13:19

Společnosti Nike bylo zvýšeno investiční doporučení

Společnost Nike, která je předním výrobcem sportovního oblečení/vybavení, dnes díky zvýšenému investičnímu doporučení od společnosti Susquehanna Financial Group posiluje v pre-marketu o 3 % na 106,7 USD za akcii. Analytik společnosti se nechal slyšet, že při aktuálních nízkých cenách jsou akcie Nike atraktivní a stanovil cílovou cenu na 122 USD.

10:49

Schlumberger plánuje koupit Cameron za 14,8 mld. USD

Společnost Schlumberger operující v oboru poskytování služeb pro ropný průmysl dnes oznámila, že hodlá akvírovat společnost Cameron, která vyrábí vybavení využitelné v energetickém sektoru. Společnost Schlumberger se tak dle svého vyjádření snaží vytvořit první kompletní systém spojující vrtné i výrobní procesy v daném odvětví. Akcie společnosti Cameron v pre-marketu posilují o 44,3 %, zatímco akcie Schlumberger zůstávají na červené nule.

9:09

Čínská PBOC opět intervenuje

Po včerejším snížení sazeb a povinných minimálních rezerv dnes čínská centrální banka PBOC přistoupila k dalšímu opatření k podpoře čínského trhu. Prostřednictvím programu krátkodobé likvidity (SLO) hodlá poskytnout na mezibankovní trh novou likviditu v objemu 22 mld. USD. Přestože dopad tohoto kroku by neměl být nikterak významný, demonstruje to ochotu PBOC nadále podporovat čínskou ekonomiku. Na trhu se pomalu začíná spekulovat i o mnohem silnějšímu nástroji, kterým by mohlo být kvantitativní uvolňování.

8:41

Čína neudržela až 4% zisky

Nepříliš valný vliv, zdá se, mají intervence čínské POBC, která včera přistoupila k dalšímu uvolnění monetární politiky v podobě snížení sazeb (o 0,25 %) a povinných minimálních rezerv. Nervozita investorů ohledně čínské budoucnosti je totiž silnější, a také proto dnes došlo již k pátému poklesu v řadě. Po až 4% ziscích, které panovaly na hlavním čínském indexu během dne, přišla studená sprcha v podobě denních minim. Index Shanghai Comp. tak odepsal 1,3 % a jen od začátku týdne poklesl o téměř 17 %.

8:26

Index DAX bojuje o udržení hranice 10000 bodů

Nervozita na evropském akciovém trhu stále přetrvává a i volatilita již není zdaleka tak nízká jako v nedávné době. Německý DAX tak po 7 dnech poklesů včera připsal takřka 5 % a dostal se tak zpět nad hranici 10000 bodů, o kterou nyní bojuje. O přeprodanosti evropských akcií hovoří i index RSI, který se včera dostal z 19 bodů na 34 bodů. Stále se však jedná o přeprodaný trh, o čemž svědčí i doporučení významných investičních bank k využití současně nízkých cen k nákupům. Index DAX aktuálně odepisuje 1,3 % na 9995 bodů, nejhůře je na tom sektor utilit (RWE a E.ON).

Komentář

Ranní komentář pro 26.8.2015

V poslední době značné nervozity, kdy index strachu VIX dosahuje několikaletých maxim, na trzích stále převládají obavy z utlumeného růstu čínské ekonomiky. Tento fenomén jsme mohli vidět například včera na americkém indexu S&P 500, kde i po v podstatě celém dni zelených přírůs...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.