Zpravodajství

Komentář

Zelené úterý

Po „červeném“ pondělku a jednom z nejhorších dnů na evropských a amerických trzích za poslední 4 roky nastává „zelené“ úterý, kdy např. německý index DAX maže veškeré včerejší ztráty a v 16:15 SELČ přidává 4,69 % na rovných 10.100 bodů. Americké obchodování rovněž probíhá v duchu d...

Celý komentář
14:25

Makroekonomická data v USA

Dnes byla z US reportována řada makroekonomických dat. Ukazatel průmyslové aktivity PMI dopadl v souladu s očekáváním analytiků na hodnotě 55,2. Dále analytici mírně nadhodnotili data o prodeji nových domů za červenec, když očekávaly růst o 5,8 %, nicméně ve skutečnosti byl zaznamenám růst o 5,4 %. Nejlepší hodnoty dnes vykázal ukazatel spotřebitelské důvěry, který se dostal na hodnotu 101,5 oproti očekávaným 93,4.

12:53

Vývoj na měnových trzích

Kanadský, australský a novozélandský dolar dnes pozvolna mažou včerejší oslabení a posilují vůči všem hlavním měnám, a to nejvíce o 2 % vůči švýcarskému franku.  Ten ale naopak vůči všem hlavním měnám spolu s eurem a japonským jenem oslabuje.

12:43

Čínská centrální banka snižuje úrokové sazby

Čínská centrální banka již po páté od listopadu minulého roku snižuje své úrokové sazby, a to u jednoleté zápůjční sazby o 25 bazických bodů na 4,6 % a o stejnou část i u jednoleté depozitní sazby na 1,75 %. Padlo také rozhodnutí o snížení povinných minimálních rezerv o 50 bazických bodů. Spekulovalo se, že tyto kroky přijdou již o víkendu, přičemž právě absence intervence z velké části stála za výprodeji nejen na čínské burze

12:00

Ryanair rozšiřuje své služby

Irská letecká společnost Ryanair Holdings začne pro své zákazníky na svých webových stránkách od 1. září nabízet službu pronájmu automobilů skrze svého nového partnera CarTrawler. Díky nové službě budou moci klienti této letecké společnosti využít služeb 1500 agentur na více než 30 tisících letištích po celém světě.

10:07

Centrální banky často mění směr své monetární politiky

Celkem 15 centrálních bank ze 34 členských zemí organizace OPEC, které od finanční krize z roku 2008 zvýšily své úrokové sazby, zmíněné rozhodnutí přehodnotilo a tyto sazby znovu snížilo. Centrální banka Nového Zélandu změnila směr své monetární politiky dokonce dvakrát.  Vzhledem k tomu by americká centrální banka Fed měla být velmi opatrná ohledně navýšení úrokových sazeb již v září. Bývalý ministr financí USA Lawrence Summers varuje, že zářiové zvýšení sazeb může ohrozit cenovou a finanční stabilitu i zaměstnanost.

8:40

Hlavní evropské indexy umazávají své ztráty

Po včerejším propadu akciových trhů se situace v Evropě uklidnila a akciové tituly umazávají své ztráty. Německý DAX roste od včerejší zavírací ceny o 3 % na hodnotu 9942 bodu a index top 100 akcií na londýnské burze FTSE 100 posiluje o 2,4 % na hodnotu 6040 bodu.

8:21

Vienna Insurance Group zveřejnila výsledky hospodaření za 2. čtvrtletí

Rakouská pojišťovací společnost Vienna Insurance Group dnes zveřejnila výsledky hospodaření za 2. čtvrtletí. Zisk před zdaněním dosáhl 250,5 mil. EUR oproti očekávaným 258,8 mil. EUR a čistý zisk 193 mil. EUR, zatímco analytici předpovídali 194 mil. EUR. Celkově jsou výsledky hodnoceny jako slabší. Akcie společnosti však díky dnešnímu všeobecnému optimismu na trzích reagují růstem o 2,8 % na hodnotu 772 CZK.

Komentář

Ranní komentář pro 25.8.2015

Včerejší obchodování se na trzích v USA neslo ve znamení výprodejů, kdy zejména v úvodu obchodování zavládla panika způsobená obavami, že problémy čínské ekonomiky se přenesou i do USA a Evropy. Nicméně v průběhu dne se situace uklidnila a výprodeje nenabývaly na intenzitě. V ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.