Zpravodajství

Komentář

Vlna výprodejů otevírá dveře zajímavým příležitostem

Nadále pokračující negativní sentiment je patrný již od otevření evropských trhů. Německý index DAX od prolomení technické podpory pokračuje v medvědím trendu a odepisuje prakticky veškeré letošní zisky. Dnešní zobchodované objemy jsou na dvojnásobku až trojnásobku úrovní běžných v posl...

Celý komentář
14:25

Netflix vstupuje na japonský trh

Poskytovatel streamovaných médií Netflix zvažuje před svým zářiovým vstupem na japonský trh partnerství s poskytovatelem internetového připojení SoftBank Group. V případě dohody SoftBank bude nabízet služby společnosti Netflix skrze svoji síť maloobchodů. Tyto služby budou stát v rozmezí 650 (5,35 USD)– 1450 jenů (12,3 USD). Společnost Netflix také plánuje příchod na český i slovenský trh a to nejpozději v průběhu příštího roku.

13:57

Na měnových trzích zavládla vysoká volatilita

Dnešní obchodování na měnových trzích se odehrává ve znamení zvýšené volatility, kdy japonský jen výrazně posiluje vůči všem hlavním měnám, a to zejména u NZD/JPY o 13 %, AUD/JPY o 8,5 % a CAD/JPY o 5%.  O něco menší posílení vůči těmto třem měnám zaznamenává i euro, a to NZD/EUR o 7,7 %, AUD/EUR o 6,5 % a CAD/EUR o 3 %.

12:59

Southern Co. kupuje distributora zemního plynu

Třetí největší poskytovatel elektřiny v USA Southern Co. kupuje distributora zemního plynu AGL Resources za 8 mld. USD za účelem pokrytí rostoucí poptávky po dodávkách tepla. Tato transakce je pro společnost Southern Co. největší v její historii. Akcionáři AGL Resources mají nárok na 66 USD za každou akcii, což je 38% prémie od jejich zavírací ceny na burze z 21. srpna. 

12:17

Daimler své plány nemění

Automobilový koncern Daimler, pod který spadá automobilka Mercedes-Benz, i přes aktuální negativní dění v Číně dál počítá s tím, že na tamní automobilový trh dodá více než 300 tisíc nových vozů. Oznámil to dnes ředitel čínské divize Hubertus Troska.

9:01

Ceny ropy dál prohlubují svá letošní minima

Ropa WTI se dnes ocitla pod 40 USD za barel, což je nejnižší hodnota od února 2009. Také severomořská ropa Brent se dostala pod 45 USD za barel. Příčiny tohoto poklesu jsou podobné jako u akcií, a to obavy z možného zpomalení globální ekonomiky a tedy i poptávky po komoditách. Další příčinou je oznámení Iránu o navýšení produkce ropy a nezpomalující těžba této komodity v USA

8:36

Na německém indexu DAX převládá negativní sentiment

Německý akciový index DAX dnes po otevření trhu zaznamenal ztrátu 3 % a nyní se ocitá na 9890 bodech.  Spíše než technické supporty je nyní mnohem důležitější tržní sentiment, který bude nejvíce ovlivňovat zveřejnění ekonomických ukazatelů.  Z těch významných bude v úterý reportován HDP za 2Q v Německu a ve čtvrtek ukazatel HDP za 2Q v USA.

Komentář

Ranní komentář pro 24.8.2015

Minulý týden akciový trh v USA zažil nejhorší vývoj od konce roku 2011. Páteční obchodování uzavřely americké indexy s více než 3 % ztrátou, index S&P 500 jen od uzavření trhů v Evropě klesl o 1,5 % a dostal se pod hodnotu 2000 bodů. Největší výprodej zažily akcie technologický...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.