Zpravodajství

Komentář

Negativní sentiment ovlivňuje i páteční obchodování

DAX dnes znovu otevřel v červených číslech, když po zahájení obchodování klesal o více než 2 %. Postupně ztráty umazával a během dopoledne jej dokonce až na červenou nulu dostala dobrá data z německé ekonomiky (PMI v průmyslu). Postupně však převážil opět negativní sentiment, který...

Celý komentář
14:03

Americké indexy prohlubují včerejší poklesy

Po půl hodině obchodování zámořské burzy odepisují zhruba 0,8 %, čímž navazují na včerejší negativní seanci. S&P 500 se dostává na 2020 bodů, což je nejnižší úroveň od přelomu ledna a února. 

11:37

Deere & Co. snižuje své celoroční výhledy

Výsledky společnosti za 3Q zklamaly zejména na úrovni realizovaných výnosů. Reportovaných 6,8 mld. USD podstřelilo očekávaných 7,2 mld. USD. Management byl navíc nucen kvůli nižší než predikované poptávce po svých strojích snížit celoroční výhledy hospodaření. Titul v předobchodní fázi klesá o 1,7 %. 

9:48

Hapag-Lloyd se chystá na IPO

Dle Reuters vstoupí na burzu německá přepravní společnosti Hapag-Lloyd. Mělo by k tomu dojít již během října, což znamená uspíšení této transakce oproti dříve zvažovanému až konci roku. 

6:55

Útlum v čínském průmyslu

Ukazatel PMI v průmyslu dle společnosti Caixin poklesl na 47,1 bodů oproti očekávaným 48,2 bodů. Jde o nejnižší hodnotu za posledních více než 6 let. Akciový index Shanghai Comp. reagoval poklesem o 3 % na 3562 bodů.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.