Zpravodajství

Komentář

Nové příležitosti

Obchodování dnes probíhá při poměrně negativním sentimentu. Německý index DAX otevřel na hodnotě 10.815 bodů, během obchodování odepisuje 1,4 % a dostává se tak k hladině 10.750 bodů. Za negativním vývojem nestojí žádné jednoznačné zprávy, spíše se jedná o technické výprodeje kvůli proražení 200 ...

Celý komentář
15:04

Zásoby ropy nečekaně vzrostly

Agentura EIA dnes nečekaně reportovala růst zásob ropy v USA. Ty vzrostly o 2,6 milionů barelů, přičemž původní odhad byl pokles o 1,2 milionů barelů. Ropa WTI i Brent tak na tuto zprávu reagovaly prudkým poklesem – WTI odepisuje 3 % a dostává se tak hluboko pod hranici 42 USD (41,33 USD/barel) a Brent klesá o 1,8 %, čímž prolomil hranici 48 USD (aktuálně 47,97 USD/barel).

14:26

Data z realitního trhu včera podpořily dolar

Již delší dobu kulminuje měnový pár EURUSD na úrovni 1,10-1,12 dolarů za euro, včera však došlo na devizových trzích k posílení americké měny. K tomu dopomohla data o započaté výstavbě nových domů za červenec, která se ocitla na osmi letých maximech. Za poslední 2 dny tak vůči euru zaznamenal sílící dolar 0,4% růst. Aktuálně se EURUSD pohybuje na úrovni 1,103.

12:50

Target 2Q

Známá americká společnost provozující síť diskontních prodejen dnes reportovala výsledky své činnosti za 2Q. Zisk na akcii 1,22 USD významně překonal odhady 1,11 USD, zatímco tržby 17,4 mld. USD dopadly přesně v souladu s tržním očekáváním. Podle vyjádření CEO se společnosti začaly vyplácet úspory nákladů realizované v minulých kvartálech i produktové třídění v samotných obchodech. Investoři tyto zprávy v premarketu ocenili růstem o 3,7 % na 83,25 USD.  

11:58

Německý parlament schválil záchranný balíček Řecku

Dnes kolem poledne ratifikoval německý parlament tolik potřebnou dohodu, která tak umožní Řecku čerpat další peníze od věřitelů. Celkově tak pomoc činí 86 mld. EUR, v 19:00 proběhne konferenční hovor ministrů eurozóny o uvolnění první tranše peněz. Již zítra by tak mohlo Řecko splatit dluh ECB. Dohoda byla schválena jasnou většinou německých politiků (454 vs. 113 proti). Aténská burza dnes reaguje na schválení růstem o 1,3 %.

8:48

Carlsberg snížil výhled provozního zisku

Jeden z nejznámějších pivovarů vlastnící značky piva Carlsberg nebo třeba Somersby cider dnes reportoval výsledky hospodaření za druhý kvartál. Tyto výsledky investory zklamaly, zejména úroveň provozního zisku 2,92 mld. DKK minul odhady o více než 300 miliónů dánských korun. Díky tomu byl revidován i samotný výhled provozního zisku pro rok 2015, a to z jednociferného růstu na mírný pokles – důvodem je především slabý vývoj v Evropě. Akcie tak v reakci na tyto negativní zprávy reagují poklesem o 8 % na 542,5 DKK.

8:23

Akcie Raiffeisen Bank po výsledcích rostou

Nákupními příkazy se to dnes hemží u akcií rakouské společnosti Raiffeisen Bank, která dnes reportovala výsledky za 2Q. Tržby 862 mil. EUR dopadly nad odhady 823 mil. EUR stejně jako čistý zisk 204 mil. EUR (vs. očekávání 133 mil. EUR). Společnost rovněž potvrdila výhledy pro rok 2015 a to i přes poměrně volatilní devizové trhy na východě Evropy a nesplacení úvěrů v Asii. I díky tomu tak akcie dnes výrazně posilují o 8,1 % na 13,15 EUR.

7:50

Trhy v USA stále udržují rekordně nízkou volatilitu

Nejmenší tržní výkyvy za posledních 90 let zažily americké indexy v blízké minulosti – tak nízkou volatilitu tedy drtivá většina současných investorů ani nepamatuje. Včera se index S&P 500 obchodoval v úzkém pásmu, když nakonec uzavřel blízko denních minim poklesem o 0,3 % na 2097 bodů. Nejhůře na tom byly akcie z těžebního sektoru, který tak navázal na medvědí sentiment převládající na komoditních trzích.

Komentář

Ranní komentář pro 19.8.2015

Poté, co se situace v Číně po včerejším více než 6% poklesu uklidnila, se americké indexy znovu vyznačovaly rekordně nízkou volatilitou. Například široký index S&P 500 se obchoduje v nejužším pásmu za posledních 90 let. Poté, co index prošel jen mírnými pohyby v průběhu celého ...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.