Zpravodajství

Komentář

Poklesy čínských akcií a ropa na minimech

Evropské akciové trhy jsou ovlivněny výrazným propadem čínských akciových trhů z noci na dnešek. Nejvíce se tato negativní nálada podepisuje na těžebním a automobilovém sektoru. Německý index DAX 30 dnes otevřel těsně pod hranicí 11.000 bodů a nadále pokračuje nízkou volatilitou v řádu ...

Celý komentář
14:18

Britská libra posiluje vůči všem hlavním měnám

V návaznosti na dnešní pozitivní data ohledně vývoje inflace ve Velké Británii, kdy odhady analytiků na červenec předpovídaly -0,3 % oproti skutečným -0,2 % a kdy se jádrová inflace dostala na své pětiměsíční maximum, reaguje britská libra posílením vůči všem hlavním měnám.  Kurz EUR/GBP dnes posiluje o 1 % a kurz USD/GBP o 0,6 %.

13:19

Wal-Mart snížil výhledy pro 2015

Známá společnost provozující síť supermarketů po celé USA, společnost Wal-Mart, dnes reportovala výsledky za 2Q, které investory docela zklamaly. Zisk na akcii 1,08 USD dopadl pod odhady 1,12 USD, naopak Mírně nad tržné očekávání byly oznámeny tržby 120,3 mld. USD (vs. konsenzus 119,7 mld. USD). Společnost rovněž poměrně významně snížila výhledy zisku na akcii i tržeb pro rok 2015. Akcie v návaznosti na tyto zprávy reagují v pre-marketu poklesem o 2,8 % na 69,9 USD.

11:35

Volkswagen a Tesla Motors ignorují vadné airbagy ve svých automobilech

Volkswagen a Tesla Motors jsou jedinými automobilkami, které ignorovaly požadavek vlády USA ke stažení automobilů s vadnými airbagy od společnosti Takata. Vadné airbagy této společnosti přitom způsobily závažnou bezpečnostní krizi. Volkswagen od roku 2011 nakoupil 887 tisíc vadných airbagů a Tesla Motors od ledna 2012 185 tisíc kusů.  V USA bylo kvůli vadným airbagům Takata doposud z provozu staženo 32 milionů vozů.

11:02

Home Depot 2Q

Americká společnost zabývající se prodejem kutilských potřeb, Home Depot, dnes reportovala výsledky hospodaření za druhý kvartál. Zisk na akcii 1,71 USD v souladu s odhady, tržby 24,8 mld. USD mírně nad očekáváním 24,7 mld. USD. Společnost rovněž zvýšila výhled tržeb pro rok 2015 s tím, jak se zlepšily podmínky na nemovitostním trhu. Firma nyní očekává růst EPS meziročně o 13-14 % oproti minulému odhadu 11-12 %. Rovněž tržby mají růst rychleji o 5,2-6 % (dříve 4,2-4,8 %). Akcie v premarketu i přes tyto zprávy mírně klesají o 0,2 % na 119,5 USD.

10:52

RWE bylo sníženo doporučení

Společnost Societe Generale dnes snížila investiční doporučení významé německé energetické společnosti, RWE. Původní doporučení „držet“ bylo změněno na „prodat“ s cílovou cenou 15 EUR. Akcie RWE na tuto zprávu patřičně reagují poklesem, který aktuálně činí 2,3 % na 15,92 EUR.

7:56

Čínské akcie dnes zabarveny do ruda

Po třech dnech mírného růstu začal na čínském akciovém trhu opět převládat medvědí sentiment, který byl způsoben zprávami o růstu cen nemovitostí na tamním trhu. Tato reportovaná makrodata vyvolala na trhu značnou nervozitu, neboť růst cen nemovitostí znamená omezený prostor pro vládní podporu ekonomiky - kdyby totiž vláda podporovala pro-růstovou politiku tak vehementně jako doteď, hrozí reálné nafouknutí nemovitostní bubliny. Slabší podpora ze strany vlády tak znamená čím dál nižší víru o udržitelnosti 7% růstu HDP pro 2015, což se i projevilo v poklesu čínských akcií. Shanghai Composite za dnešní obchodní den odepsal 6,2 %.

Komentář

Ranní komentář pro 18.8.2015

Po nedávných výprodejích způsobených devalvací čínské měny se globální trhy opět dostaly do režimu relativně nízké volatility. Hlavním tématem, vyvolávající jistou nervozitu, ale Čína zůstává i nadále. Klíčovou otázkou jak pro investory, tak i pro čínskou vládu, je především růst tamní ekonomiky,...

Celý komentář
7:23

Deutsche Bank reorganizuje svou divizi pro obchod s dluhopisy

Deutsche Bank po květnovém oznámení odchodu CEO své globální divize pro obchod s dluhopisy, reorganizuje tento segment do 6 samostatných skupin s cílem zvýšení efektivity. Divize pro obchod s dluhopisy generuje téměř čtvrtinu výnosů celé společnosti.  Akcie Deutsche Bank po otevření trhu v Evropě stagnují na pondělní uzavírací cenně kolem 28,7 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.