Zpravodajství

Komentář

Nervózní začátek týdne

Dnešní obchodování se dopoledne neslo na pozitivní vlně, nicméně při nízkých zobchodovaných objemech. Optimismus pramenil zřejmě z dění okolo Řecka, kde probíhá schvalování nové pomoci ve výši 86 mld. EUR a zároveň také úlev ve formě prodloužení splatnosti stávajících dluhů.

Celý komentář
15:04

Cena ropy během dnešního dne opět klesá

Trh s ropou zažívá další špatný den. Brent sice odepisuje jenom lehce okolo 0,3 % na 49 USD za barel, ale ropa WTI ztrácí zhruba 1,5 % na cenu 42 USD za barel.

13:48

Akcie společnosti Alstom dnes na zelené vlně

Akcie francouzské společnosti dnes přidávají nejvíce od 30. dubna, konkrétně 7 % na 27,7 EUR. Titul je také dnešním vítězem v rámci indexu Stoxx Europe 600. Za tímto růstem stojí spekulace sázející na hladk průběh připravovaného prodeje energetické divize americkému General Electric.

13:10

Liberty Interactive kupuje internetový obchod Zulily

Společnost zaměřující se na obchod prostřednictvím moderních technologií jako je teleshopping, internet či mobilní aplikace Liberty Interactive se rozhodla koupit internetového maloobchodníka Zulily, který prodává oblečení a hračky pro děti. Nabízí 18,75 USD za akcii, což je o 49 % více než pateční zavírací cena akcií společnosti Zuzily. Celkově transakce vychází na 2,4 mld. USD. Cena akcií Liberty Interactive roste v předobchodní fázi o 3,1 % na 31,2 USD.

10:34

Investice do displejů příští generace

Společnost LG Display, která je mimo jiné dodavatelem firmy Apple plánuje během následujících 3 let investovat okolo 10 trilionů jihokorejských wonů (8,5 mld. USD) do vývoje displejů příští generace, čímž chce zamezit zpomalujícímu růstu svých tržeb a předběhnout konkurenci.  Akcie LG Display se nyní pohybují na ceně 9,6 USD.

9:03

Největší letecký přepravce Indie nakupuje letadla od Airbus

IndiGo, největší aerolinka v Indii si objednala od francouzského výrobce letadel Airbus 250 nových strojů Airbus A320neo, což navýšilo objednávkový náskok této společnosti nad rivalem Boeing. Hodnota objednávky je odhadována na 26,6 mld. USD. Celkově je tohoto modelu Airbusu objednáno 4100 kusů.  Dnes roste cena akcií Airbus o 1 % na 63 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 17.8.2015

V průběhu minulého týdne hlavní akciový index USA S&P 500 posílil celkově o 0,7 % napříč tomu, že ve středu intradenně ztrácel i přes 1 %. Příčinou obratu bylo zintenzivnění nákupů akcií po prolomení 200denního klouzavého průměru. Nižších cen využívaly zejména velké společnosti k provádě...

Celý komentář
7:40

BMW navazuje na růst z premarketu

Zvýšené investiční doporučení od Barclays vede k posilování akcií. Od otevření trhu v Německu rostou o 1,8 % na cenu 87,7 EUR za akcii.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.