Zpravodajství

Komentář

Čína stabilizuje měnu, Pegas Nonwovens součástí indexu MSCI CR

Evropské obchodníky dnes dopoledne překvapila mírně negativní makrodata ohledně HDP, které za celou Eurozónu rostlo za druhý kvartál o 0,3 % proti očekávanému růstu o 0,4 %. Česká ekonomika se růstem za Q2 o 0,9 % zařadila spolu s Litvou, Španělskem, Švédskem a Polskem k evropským vítěz...

Celý komentář
13:12

Devalvace yüanu nezmění rozhodnutí Fedu o zvýšení úrokových sazeb

Analytici na dluhopisovém trhu tvrdí, že rozhodnutí čínské centrální banky devalvovat yüan nezastaví americkou centrální banku Fed od zvýšení úrokových sazeb. Kontrakty futures nyní indikují, že obchodníci vidí 50% pravděpodobnost na zvýšení úrokových sazeb na jeho zářiovém zasedání oproti 40 % z 11. srpna, kdy čínská centrální banka nečekaně devalvovala svou měnu. 

11:34

Tesla zvyšuje emisi svých akcií

Tesla Motors dnes oznámila zvýšení emise svých akcií z původně předpokládaných 2,1 milionu kusů na nynějších 2,7 milionu, což je v peněžním vyjádření růst o 641,9 mil. USD. Akcie této společnosti ve čtvrtek rostly o 1,8% na cenu 242,51 USD a od začátku roku celkové získaly 9%. Nejmenší a také nejmladší veřejně obchodovaný výrobce automobilů v USA ve velkém rozšiřuje své kapitálové investice, tím že expanduje na globální trh.  CEO Tesly Elon Musk prohlásil, že společnost je připravena nadále kdykoliv zvýšit svůj základní kapitál.

10:03

Mercedes v Číně předčil v prodeji automobilů své konkurenty BMW a Audi

Automobilka Mercedes-Benz prodala za červenec v Číně více luxusních vozů než jeho hlavní konkurenti Audi a BMW. Díky výraznější poptávce po jejím C-Class sedanu v Číně, Daimler pod který Mercedes-Benz spadá, zaznamenal globální růst prodejů za minulý měsíc o 15 % na 149 753 vozů. Jeho konkurent BMW prodal 147 513 vozů, což je o 5,8 % více než o rok dříve. Dodávky luxusních vozů Audi, které spadají pod Volkswagen, rostly pouze o 1,4 % na 146 100 vozů. Daimler dále prohlásil, že oslabení yüanu bude mít jen slabý efekt na zisky společnosti.

8:57

Hlavní čínský akciový index zažívá růst

Index Shanghai  Composite hnán růstem akcií čínských komoditních společností, tento týden dosáhl největšího růstu za poslední dva měsíce, což potvrdilo spekulace, že oslabený yüan pomůže podpořit druhou největší ekonomiku světa.  Shanghai Composite dnes posílil o 0,3 % na cenu 3965,34 CNY, což v souhrnu za celý týden tvoří nárůst o 5,9 %.

Komentář

Ranní komentář pro 14.8.2015

Čínská centrální banka nadále pokračuje s úpravami měnového kurzu, přičemž včera došlo k navýšení referenční sazby, na což yüan reagoval jen nepatrnou apreciací o 0,05 % vůči americkému dolaru. To by mohlo znamenat, že fáze výraznějšího oslabování měny ze strany čínské centrální banky skonči...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.