Zpravodajství

15:10

Tesla Motors emituje nové akcie

Americká společnost vyrábějící elektromobily, pod kterou je podepsaný známý vizionář Elon Musk (zakladatel Paypal a SpaceX), oznámila emisi nových akcií v objemu 2,1 mil. kusů za 500 mil. USD. Jde tedy o zředění kapitálu o 1,6 %, což je téměř o polovinu nižší číslo, než činil tržní konsenzus. Nové akcie by tak měly vyplnit mezeru v cash-flow, která se v účetnictví objevila po reportování výsledků za 1Q. Vzhledem k nižšímu než očekávanému ředění akcií reagují akcie kladně a to růstem o 2,9 % na 245,06 USD.

Komentář

Zklidnění na trzích

Přestože Čína již třetí den v řadě znehodnocuje yüan, poklesy na akciových trzích nadále nepokračují. Investoři již měli dostatek času si v klidu promyslet vliv překvapivého zásahu čínské centrální banky na globální trhy. Zástupci PBOC navíc vyjádřili podporu stabilního a silného yüanu. Někteří a...

Celý komentář
13:39

Akcie RWE dnes v sytě rudých barvách

Poměrně značnou korekcí dnes procházejí akcie největší německé energetické společnosti, RWE, která dnes reportovala výsledky za 2Q. Největším zklamáním byl čistý zisk, který při úrovni 543 mil. EUR zaostal za tržním očekáváním bezmála o celých 200 mil. EUR. Zejména kvůli zklamání investorů tak akcie RWE aktuálně odepisují 7,7 % na 16,86 EUR.

12:15

Ve Fortuně zřejmě nezůstane kámen na kameni, akcie padají

Výrazným personálním očistcem prochází česká sázková kancelář Fortuna, která po příchodu nynějšího šéfa celé skupiny Pera Widerströma ztratila za necelý rok na tržní kapitalizaci téměř 3 mld. CZK. Důvodem dnešního více než 7% poklesu je odchod hlavního bookmakera Ondřeje Vícha. Vích ale podle všeho není poslední, který z Fortuny odejde. Akcie reagují strmým poklesem na aktuální cenu 70 CZK za akcii.

11:00

Ropa Brent opět nad hranicí 50 USD za barel

Ceny ropy dnes během dne rostou poté, co se nervozita ohledně Číny zmírnila. Toto uklidnění nastalo poté, co se centrální bankéři vyslovili pro podporu silného a stabilního yüanu, čímž vyvrátili spekulace o možné začínající měnové válce. Poté, co se ropné futures dostaly na začátku tohoto týdne na šestiletá minima, se cena ropy opět zvýšila. Ropa Brent se tak vrátila nad hranici 50 USD za barel, když aktuálně připisuje 1,2 %.

8:27

Čínská PBOC opět devalvovala yüan

Již třetí den v řadě znehodnotila čínská centrální banka PBOC yüan o 1,1 %, který tak celkově oslabil už o téměř 5 %. I přes toto měnové znehodnocení však bankéři uklidnili trhy slovně a to prohlášením, že v dlouhodobém horizontu podporují silný a stabilní yüan. Tito bankéři pak rovněž uvedli, že PBOC je díky značným devizovým rezervám schopna držet čínskou měnu v rovnováze a dokonce minulé dny prodávala dolary a kupovala čínskou měnu, což také nařídila některým firmám. Také díky tomu dnes již trhy v Evropě otevřely převážně v zeleném, posilovaly i akcie v Číně, které uzavřely 1,8 % v plusu (index Shanghai Composite).

Komentář

Ranní komentář pro 13.8.2015

Hlavním tématem přitahující pozornost investorů i nadále zůstává jednání čínské centrální banky PBOC, která již třetí den v řadě znehodnotila yüan, když ho oslabila o 1,1 % (celkem již o necelých 5 %). Velkou změnou oproti dnům minulým však bylo doplnění centrálních bankéřů o informaci, kter...

Celý komentář
7:40

ThyssenKrupp svými výsledky investory pozitivně překvapil

Společnost ThyssenKrupp, jeden z největších světových producentů oceli, dnes ráno reportovala výsledky za 3Q (FY2015). EBIT 539 mil. EUR překonal odhady 496 mil. EUR a mírně nad očekávání dopadly i tržby 11,2 mld. EUR (odhad 11,1 mld. EUR). Zároveň management prohlásil, že chtějí zvednout podíl včas dopravené oceli na >80 % z původních >70 % a potvrdili výhledy pro rok 2015. Akcie po otevření trhu posilují o 2,9 % na 22,9 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.