Zpravodajství

Komentář

Déjà vu

Investoři, kteří po včerejších výrazných poklesech na evropských trzích dnes očekávali alespoň částečné dorovnání ztrát, zažívají hořké déjà vu. Včera oznámené oslabování čínského jüanu pokračuje a evropské trhy tuto skutečnost hned po otevření odrazily v sytě červeném zabarvení indexů. Inde...

Celý komentář
14:18

Index DAX pod hranicí 11000 bodů

Jako na pranýři jsou dnes evropské akcie, které jsou stále více pod tlakem strachu investorů z vlivu devalvace čínského yuanu. Obzvlášť silné poklesy dnes zažívá prémiový německý index DAX, který táhnou dolů významné automobilky jako Daimler (-5 %), BMW (-4,2 %) nebo Volkswagen (-3,5 %). Samotný DAX se tak dostal pod psychologickou hranici 11000 bodů (aktuálně 10910 bodů, -3,2 %) a v podstatě se tak dostal nadosah úrovně silnější technické podpory v podobě 200 denního klouzavého průměru (10900 bodů).

13:58

Macy’s 2Q

Tato společnost provozující řetězec velkých obchodních domů v USA dnes reportovala výsledky svého hospodaření za druhý kvartál. Zisk na akcii 64c. vs. odhad 76c. a pod odhady dopadly i čisté tržby 6,1 mld. USD vs. tržní očekávání 6,22 mld. USD. Společnost navíc snížila výhled tržeb pro 2015. Toto zklamání na všech úrovních se podepsalo na aktuálním poklesu akcií o 4 % na 64,8 USD.

12:18

Alibaba ohlásila buyback v objemu 4 mld. USD

Gigantická čínská e-commerce společnost, Alibaba, dnes reportovala výsledky za 2Q. Tržby 20,25 mld. CNY dopadly výrazně pod odhady 20,94 mld. CNY, naopak zisk na akcii 3,68 CNY pokořil tržní očekávání 3,6 CNY. Společnost rovněž ohlásila buyback v objemu 4 mld. USD a to proto, aby bojovala proti poklesu cen akcií, který jen od podzimu 2014 znamenal propad tržní kapitalizace o 100 mld. USD. I přes toto prohlášení ale značné zklamání na úrovni tržeb nakonec poslalo akcie Alibaby v premarketu o 4,5 % na 72,85 USD.

10:14

Futures v Americe dnes klesají o 1 %

Jednoznačně hlavní téma, devalvace čínské měny a hrozící měnové války, způsobuje na trhu značnou nervozitu. Ta se poté projevuje v panických výprodejích, což se děje nejen u drtivé většiny akcií, ale i futures kontraktů.  Přestože PBOC uvedla, že se jedná o jednorázovou akci, na trhu přetrvává nejistota a nedůvěra v toto prohlášení. Index S&P 500 Futures aktuálně odepisuje 1,2 % na 2055,7 bodů.

8:36

Po včerejších propadech se akcie v Evropě opět červenají

Včerejší výprodeje, které například u německého DAXu znamenaly až 2,7 % pokles, dnes kvůli dalšímu oslabení čínské měny o 1,9 % nadále klesají. Nejvíce na devalvaci doplatily opět firmy s velkým poměrem tržeb generovaných v Číně, zejména tedy automobilky, luxusní zboží a těžaři. Německý index DAX aktuálně odepisuje 2,4 % na 11020 bodů, zatímco celoevropský index Euro Stoxx 600 klesá o 2,1 % na 385,4 bodů.

8:05

Čínský yuan oslabil o dalších 1,9 %

Po včerejší překvapivé devalvaci čínské měny PBOC, která znamenala oslabení yuanu o 1,8 % klesá hodnota CNY i dnes, a to o 1,9 %. POBC stanovila referenční sazbu na 6,3306 CNY/USD, ta ale může i nadále být upravována. Na trhu tak dochází ke spekulacím, že je možné i oslabení yuanu o 5-10 %, přední bankéři však podle svého vyjádření nevidí fundamentální důvod k výraznějšímu oslabení čínské měny. POBC se navíc slovně zavázala, že pokud se v jednom obchodním dni dostane kurz 2 % a více od referenční sazby, podnikne patřičné kroky. V tomto případě má PBOC značnou rezervu v obrovských devizových rezervách, které dosahují úrovně 3,7 bilionu USD, což z těchto rezerv činí efektivní stabilizační nástroj.

Komentář

Ranní komentář pro 12.8.2015

Po relativně dlouhém období rekordně nízké volatility včera přilila na globální trhy nervozitu devalvace yuanu čínskou centrální bankou. Toto oslabování pokračuje i dnes, přičemž po včerejším 1,8% poklesu čínská měna ztratila dalších 1,9 %. Referenční sazba, kterou stanovila PBOC, je aktuálně nas...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.