Zpravodajství

Komentář

Za vším hledej Čínu

Obchodování dnes probíhá ve velmi negativním segmentu. Německý index DAX odepisuje přes 2 % a vrací se tak pod 11.400 bodů. Americký index S&P 500 odepisuje 0,8 % na 2.083 bodů. Za dnešním oslabením indexů stojí Čína a její devalvace měny o 1,9 %. Jedná se o největší devalvaci v&nbs...

Celý komentář
15:10

Cena zlata dnes roste

Na devalvaci čínské měny doplatilo mnoho akcií společností i některé komodity, ale zlato díky tomuto kroku Čínské lidové banky posílilo. Cena trojské unce vzrostla během dnešního obchodování o 9 USD na 1112 USD/trojská unce. Čína totiž představuje třetinu světové poptávky a slabší juan znamená dražší zlato pro domácí (čínské) kupující.

14:08

Produkce ropy organizace OPEC dosáhla na tříletá maxima

Další špatný den pro ropné býky dnes předznamenala zpráva OPEC o produkci ropy, která minulý měsíc dosáhla na úroveň tříletých maxim. Na stejné úrovni totiž produkce byla v roce 2012 v období, než byly sankce vůči Íránu zpřísněny. Vzhledem k tomu, že OPEC tvoří 40 % světové nabídky, poslala tato zpráva ropu opět do červených čísel. Ropa Brent aktuálně odepisuje 2,5 % na 49,13 USD/barel a WTI klesá dokonce o 3,7 % na 43,3 USD za barel.

12:48

ČEZ reportoval výsledky za 2Q

Dnes v 8 ráno reportovala výsledky největší energetická společnost v ČR, ČEZ. Čistý zisk 7,9 mld. CZK překonalo očekávání trhu 6,9 mld. CZK, což je pozitivní zpráva zejména z pohledu očekávané dividendy v příštím roce. I přes vyšší tržby 49,9 mld. CZK (odhady 47,7 mld. CZK) byla provozní čísla celkově slabší - provozní zisk dosáhl úrovně 16,5 mld. CZK, což zaostalo za tržním konsenzem 16,9 mld. CZK. ČEZ rovněž snížil výhled provozního zisku na 68 mld. CZK z původních 70 mld. CZK, důvodem je podle vyjádření managementu nižší podpora OZE v Rumunsku a nečekané odstávky jaderných elektráren. Akcie společnosti ČEZ dnes připisují 0,8 % na 583,1 CZK za akcii.

9:45

Evropské akcie dnes pod tlakem výprodejů

Devalvace čínské měny nemá dopad pouze na asijské devizové trhy, ale i na trhy akciové. Oslabení juanu totiž zhoršuje pozici evropských exportérů, zejména těch, jejichž velká část tržeb je genrována právě v Číně. Nejhůře jsou tak na tom automobilky (Daimler -4,3 %, BMW -3,9 %, Volkswagen -3,1 %, Renault -3,3 %), těžaři nebo výrobci luxusního zboží.

8:11

Google během 2015 projde značnou reorganizací

Technologický gigant, který se proslavil především sofistikovaným internetovým vyhledávačem, oznámil, že struktura společnosti projde zásadní změnou. Google se hodlá reorganizovat do nové holdingové firmy, která se bude na burze obchodovat s názvem Alphabet (Google už obchodovaný nebude). Hlavním důvodem je rozkrytí více informací pro investory a přehlednější členění jednotlivých firem ve struktuře holdingu. Ty pak budou reportovat čísla samy za sebe, čímž bude zřejmé, co i jak vydělává a budou jednodušší i akvizice a prodeje. Nový holding bude obsahovat všechny původní části Googlu a celá reorganizace bude provedena tak, aby vlastníci akcií nepocítili významnější změnu. V nové struktuře bude Alphabet poprvé reportovat ve 4Q 2015. Akcie po trhu v reakci na tuto zprávu připsaly 6,3 % na 705 USD (za poslední měsíc již +27 %).

Komentář

Ranní komentář pro 11.8.2015

S tím, jak se výsledková sezóna pomalu chýlí ke svému konci a situace okolo Řecka se díky dohodě s věřiteli uklidnila, zavládlo na globálních trzích obchodování s nízkou volatilitou. Hlavní novou zprávou, která širokou investorskou veřejnost poměrně zaskočila, byla devalvace čínské měny...

Celý komentář
7:46

Čínská lidová banka překvapila investory devalvací juanu

Velmi nečekaná zpráva dnes překvapila investorskou veřejnost, která tak rozproudila asijské devizové trhy. Čínská lidová banka (centrální banka Číny) totiž znenadání devalvovala čínskou měnu o 1,8 %, čímž podle svého vyjádření chtěla podpořit čínské exporty a růst místní ekonomiky. I když to zprvu zní pro globální trhy pozitivně, prospěch z tohoto kroku bude mít především samotná Čína. Její vlastní zdroje, kterých má Čína nadbytek, tak budou na zahraničních trzích levnější a konkurenceschopnější, zatímco importy do země budou devalvací zřejmě omezeny. To představuje problém zejména pro už tak „zpustošené“ komodity, jejichž hlavním odběratelem je právě Čína. I přes fakt, že jde o největší devalvaci za posledních 20 let, analytici se shodují, že 1,8 % není nijak zásadní číslo, o čemž svědčí i poměrně mírná reakce indexu Shanghai Comp., jenž odepsal 0,6 %.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.