Zpravodajství

Komentář

Slibný start do nového týdne

Víkend mnoho nového nepřinesl a ranní pozornost trhů byla proto upřena především na čínská makrodata. Obavy o reálnost dosažení 7% cíle růstu čínského HDP byly podpořeny výrazným propadem zahraničního obchodu v červnu. Čínský index Shanghai Composite přesto uzavřel obchodování 5% růstem. Dův...

Celý komentář
13:37

Zámoří zahajuje nový týden citelným růstem

Indexy S&P 500, DJIA či Nasdaq100 v úvodu obchodování posilují až o 1 %, čímž téměř umazaly ztráty vytvořené během čtvrtečního a pátečního obchodování. Největším tahounem je sektor průmyslu, který těží z dobrého sentimentu díky obří akvizici Warrena Buffetta. 

11:15

Eurodolar stále nenachází pevnou půdu pod nohama

Americký dolar dnes oproti euru posiluje o 0,3 % na 1,093 USD/EUR. Stále se tak nedaří překonat hranici 1,1 USD/EUR, kde naposledy tento měnový pár zavíral na konci července. Tlak na eurodolar vytváří zejména blížící se zasedání Fed k 17.9., kdy by dle tržního očekávání mělo dojít ke zvýšení úrokových sazeb v USA. 

9:42

Buffett přikupuje do Berkshire Hathaway

Do portfolia Buffettova investičního fondu by měl přibýt další úlovek. Spekuluje se o převzetí strojírenského giganta Precision Castparts za až 30 mld. USD. Portfolio Berkshire Hathaway by se tak mělo dál odklonit od finančního sektoru ve prospěch průmyslu. 

8:21

DAX růst z úvodu neudržel

Německý akciový trh zahájil dnešní obchodování až 0,6% posílením, nicméně pod tlakem titulů ze sektoru utilit (E.ON -0,7 %; RWE -0,9 %) byly tyto zisky záhy odevzdány. Zhruba hodinu a půl od otevření tak již DAX ztrácí 0,3 % na 11455 bodů.    

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.