Zpravodajství

Komentář

Závěr týdne v lehce červených číslech

Dnešní obchodování se zatím nese v poměrně poklidném duchu. Německý index DAX po nárůstech z průběhu týdne odepisuje 0,3 % a obchoduje se u 11.550 bodů. Na většině akcií probíhá lehké vybírání zisků. Výrazněji se propadají pouze akcie farmaceutické společnosti Merck (91,9 Eur; -2,5 %), ...

Celý komentář
13:14

Výsledky pracovního trhu USA

Analytici mírně nadhodnotili dnes reportovaná data z pracovního trhu USA. V sektorech mimo zemědělství  došlo k nárůstu 215 tisíc nových pracovních míst oproti očekávaným 225 tisícům a v soukromém sektoru  o 212 tisíc oproti očekávaným 210 tisícům. Naopak přibyla pracovní místa v průmyslu, a to z očekávaných 5 tisíc na aktuálních 15 tisíc. Míra nezaměstnanosti se nelišila od očekávání a zůstává na 5,3 %. Meziroční průměrná mzda se zvýšila pouze o 2,1 % oproti očekávaným 2,3 %, což je argumentem pro Fed k ponechání úrokových sazeb na stávajících úrovních.

10:17

Rakouská Erste překonává předpovědi analytiků

Největší rakouská banka Erste Group Bank navýšila svůj výhled na zbytek roku poté, co výsledky 2. čtvrtletí předčily předpovědi analytiků. Čistý zisk společnosti dosáhl 261,4 mil. EUR oproti očekávaným 239 mil. EUR. V porovnání s minulým rokem ve stejném období tato firma čelila ztrátě 1,03 mld. EUR způsobenou pokutami za nekvalitní úvěry v Maďarsku a Rumunsku.  Vedení firmy příznivé výsledky přičítá zejména lepšímu stavu bankovního trhu centrální a východní Evropy.

8:26

Biogen čelí pochybnostem ohledně účinnosti jednoho z léků

Akcie biofarmaceutické společnosti Biogen se včera ocitly pod tlakem vzhledem k pochybnostem ohledně účinnosti jednoho z léků proti skleróze. Na tuto zprávu upozornila investiční banka UBS poté co se tato informace objevila v odborném lékařském časopise New England Journal of Medicine. Cena akcie reagovala propadem, který dosáhl 5,5 % na cenu 316,60 USD v době uzavření burzy v New Yorku.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.