Zpravodajství

Komentář

Dolar je po makrodatech jako na houpačce

Evropské trhy dnes po včerejším projevu prezidenta atlantského Fedu Dennise Lockharta otevřely v pozitivní náladě. Ten oznámil, že by musely přijít výrazně negativní makrodata, aby na zářijovém zasedání centrální banky hlasoval proti zvýšení sazeb, což mělo za následek další pokles eurodolar...

Celý komentář
15:11

Americké trhy po několikadenních mírných poklesech razantně ožívají

Všechny akciové indexy v USA se už od otevření nacházejí v zelených číslech. Nejlépe je na tom NASDAQ 100, který aktuálně připisuje okolo 1,3 % (na úrovni 4 626 bodů). Lídrem tohoto indexu je tvůrce počítačových her, společnost Activision Blizzard Inc. Po dnešních výsledcích její akcie rostou o 11 % na cenu 28 USD za akcii.

13:29

Další banka zveřejnila výsledky a také překvapila

Tentokráte je řeč o UniCredit SpA. I když se v tomto případě nejednalo o takové překvapení jako v případě Société Générale, i přesto akcie přidávají 3 % na cenu 6,1 EUR. Zveřejněné výnosy byly na úrovni 5,74 mld. EUR (o 0,01 mld. EUR více než očekávání), ale čistý činil 522 mil. EUR (očekávalo se 442,3 mil. EUR).

12:30

Údaje z pracovního trhu USA zatím zklamáním

Před chvílí zveřejněný údaj o změně počtu pracovních míst soukromého sektoru byl o 30 tisíc nižší než předpokládal tržní konsenzus. Tato zpráva by mohla vést k posunutí uvažovaného zvyšování úrokových sazeb. Důležitý bude také ISM index ve službách, který je na programu v 16:00.

10:09

Německý trh dnes převážně v zelených číslech

Většina akciových titulů z německého akciového indexu DAX dnes přidává na svých hodnotách a samotný index prozatím připisuje 1 %. Nejvíce rostou akcie společnosti Beiersdorf, konkrétně o 2,6 % na cenu 82 EUR za akcii.

9:35

Société Générale výrazně předčila očekávání investorů

Také mateřská společnost Komerční banky zveřejnila své výsledky a akcie v návaznosti na pozitivní zprávy rostou o 3,4 % na cenu 48 EUR za akcii. Společnost vykázala čistý zisk ve výši 1,35 mld. EUR, přičemž tržní konsenzus byl 1 mld. EUR.

8:02

Komerční banka v 2Q opět reportovala rekordně nízké náklady rizika

Jednalo se o náklady ve výši 9 milionů CZK a v porovnání s očekáváním trhu jsou nižší o téměř 130 milionů CZK. Ze zveřejněných výsledků je zajímavý čistý zisk, který byl na úrovni 3,18 mld. CZK (očekávalo se 3,32 mld. CZK). K nižšímu zisku vedlo především zaúčtování příspěvku do bankovního záchranného fondu. Titul aktuálně reaguje oslabením o 0,6 % na 5 589 CZK. 

Komentář

Ranní komentář pro 5.8.2015

Především americká výsledková sezóna je už téměř u konce a tak se myšlenky investorů pomalu ubírají k případnému zvyšování úrokových sazeb v USA. Větší pozornost bude zaměřena kromě makrodat také na výroky lidí, kteří mají k této události co říci. Například včera se k případným měnovým restrikcím...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.