Zpravodajství

15:10

Akcie společnosti Baxalta skokově reagovaly na nabídku konkurence

Během dne podala britská společnost Shire nabídku na nákup americké biofarmaceutické společnosti za cenu 45,23 USD za akcii. To vedlo k značnému růstu titulu v premarketu až na cenu 43 USD. Po otevření trhu sice došlo k odepsání části těchto zisků, ale stále jde o 13 % posílení na 37,5 USD za akcii.

Komentář

Nízkou volatilitu narušují jen reporty výsledků hospodaření

Úterní obchodování se neslo v režimu klidných pohybů. Všechny evropské indexy oscilovaly kolem nuly s tím, že růsty akcií producentů komodit vyvážily poklesy bankovních institucí. Německý index DAX dnes rovněž obchoduje po většinu dne okolo nuly, aktuálně je na 11.448 bodech.

Celý komentář
13:35

Situace na aténské burze se uklidňuje

Včerejší 16% propad řeckého akciového indexu ASE dnes sice pokračuje, ale ne tak závratně. Po ranním otevření odepsal index ihned 5 % své hodnoty, ale od té doby přidává a aktuálně ztrácí už jenom 2 % na hodnotu 654 bodů. Nejhůře je na tom sektor bankovnictví (Piraeus Bank SA -30 %), nejlépe energetické odvětví (Motor Oil SA + 8 %).

12:17

Registrace nových automobilů v Německu za měsíc červenec rostla

Podle Spolkového úřadu pro registraci vozidel (KBA) vzrostla registrace nových vozidel o 7,4 %. K nejvyššímu nárůstu došlo u automobilů Mercedes společnosti Daimler (7 %). U automobilky Audi došlo k 6,8% nárůstu a u zbývajících značek z koncernu Volkswagen byl registrován růst o 6,3 %. BMW bylo v tomto ohledu nejslabší a registrace nových vozidel narostla jen o 0,8 %.

11:27

EUR i USD bez výraznějších výkyvů vůči většině měn

Dnešní obchodování na měnovém trhu je zatím u EUR a USD vůči ostatním měnám téměř beze změn. Výjimku ovšem tvoří AUD, který posiluje proti všem významným měnovým párům o více než 1,5 %. Děje se tak poté, co tamní centrální banka ponechala úrokové sazby beze změny (na rekordně nízkých 2 %).

11:12

Čínský akciový index Shanghai Composite opět rostl

Čínští představitelé se rozhodli znovu přitvrdit v boji proti poklesu cen akcií, konkrétně zpřísněním pravidel pro short selling. Toto opatření by mělo zamezit abnormálním fluktuacím akciových trhů. Shanghai Composite zakončil obchodní den růstem o necelé 4 % na téměř 3 757 bodů.

10:23

Producenty komodit dnes ženou býci nahoru

Po dlouhé době, kdy byly akcie producentů komodit pod neustálým tlakem, si dnes tyto společnosti mohou trochu oddechnout. Přestože je fundamentálně situace na trhu komodit stále špatná (zejména kvůli zpomalení Číny – největšího odběratele komodit, silného dolaru a přebytku zásob) a komoditní ETF se dostávají na 5-letá minima, alespoň pro dnešek tomu tak díky mírnému vzchopení se ceny některých kovů není. Také díky tomu je dnes na tom sektor těžařů nejlépe z celého indexu Euro Stoxx 600. Posilují například akcie Anglo American (+2,3 % na 7,97 GBP) a Rio Tinto (+2,1 % na 24,85 GBP).

9:33

Twitter nejlevnější od svého IPO

Jakoby propady z minulého týdne po výsledcích nestačily, Twitter včera zažil další den v červených číslech. Poté, co včera odepsal dalších 5,6 %, se tak objevil pod hranicí 30 USD za akcii a to poprvé od uvedení akcií na burzu v listopadu 2013, kdy je nabízel za 26 USD/akcie (hned po prvním obchodním dni akcie vyletěly nad 45 USD). Investoři tak stále reagují na prohlášení z minulého týdne, že Twitter neudělal dostatek k tomu, aby udělal platformu jednoduší k používání, a že veškeré pokusy podnítit růst uživatelů neuspěly.

7:49

Ropa Brent poprvé od ledna pod 50 USD/barel

Jako katalyzátor medvědího scénáře včera zapůsobil komentář íránského ropného ministra, který prohlásil, že Írán rozjede těžbu na plné obrátky v momentě, kdy budou odstraněny sankce. Ropa Brent včera reagovala na toto prohlášení poklesem o 5,2 % a poprvé od ledna se tak dostala pod hranici 50 USD/barel (aktuálně těsně u této hranice). Pod tlakem je ale celý komoditní trh – například komoditní ETF se dostaly na 5-letá minima. Důvodem je zpomalení čínské ekonomiky (tvoří největší část poptávky po komoditách), silný dolar, přebytek zásob a hrozba zvyšování úrokových sazeb.

Komentář

Ranní komentář pro 4.8.2015

Americké indexy včera nedokázaly navázat na evropské růsty a dostaly se tak do červených čísel. Zatímco v Evropě se například DAX zazelenal o téměř 1,2 %, ostře sledovaný americký S&P 500 odepsal 0,3 % a průmyslový DJIA dokonce 0,5 %. Přestože by tento nesoulad mohl být dán i reportovaný...

Celý komentář
7:29

Continental zvýšil celoroční výhled marží

Společnost Continental zabývající se produkcí a prodejem zejména pneumatik, dnes ráno reportovala výsledky svého hospodaření za 2Q. Tržby 10 mld. EUR vs. očekávání 9,9 mld. EUR a nad očekávání dopadl i čistý zisk 792 mil. EUR vs. původní odhady 708 mil. EUR. Velmi důležitou zprávou byl pro investory i navýšený celoroční výhled marží na 11 % (z10,5 %). To udělalo z akcií Continental jednoznačně největšího tahouna německého indexu DAX, když akcie připisují 4 % na 213,3 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.