Zpravodajství

Komentář

Obchodování na aténské burze po pěti týdnech obnoveno

Na evropských trzích dnes zavládl optimismus. Situace v Řecku se nejspíše blíží do finále. Do 20. 8. 2015 by měla být uzavřena dohoda ohledně třetího záchranného balíčku. Bez této dohody by pro Řeky bylo velmi obtížné uhradit splatných 3,2 mld. EUR, ale vše napovídá tomu, že by k dohodě...

Celý komentář
15:14

USA na evropskou rally nenavázala

Zejména kvůli horším makrodatům nedokázala USA navázat na růst evropských indexů, které připisovaly i 1 %, jako třeba německý DAX. Nejhůře je na tom z hlavních amerických indexů průmyslový Dow Jones, který odepisuje 0,4 % na 17 622 bodů, zatímco rozsáhlý S&P 500 odepisuje pouze 0,1 % na 2102 bodů.

14:40

Automobilový trh v USA pozitivně překvapil

Velice pěkná čísla dnes reportovaly jednotlivé automobilky, generující značnou část tržeb na americkém trhu. Prodeje vozů totiž výrazně předčily původní odhady - Fiat Chrysler +6,2 % (vs. odhad +4,8 %), General Motors +6,4 % (vs. odhad +0,6 %) a Ford +5 % (odhad +1,8 %). Dle reportovaných čísel byl hlavním tahounem prodejů především segment pickupů a SUV, které sázejí na omlazené modely a aktuálně nízké ceny benzínu. Přestože data za celý trh budou zveřejněny až v podvečer, už teď je jasné, že odhady budou značně pokořeny.

12:31

Tyson Foods snížil výhledy zisku pro 2015

Americká společnost Tyson Foods dnes reportovala výsledky hospodaření za 3Q (FY2015). Zisk na akcii 80c. dopadl značně pod očekávání 92c. a pod odhady byly reportovány i tržby 10,1 mld. USD (vs. 10,3 mld. USD odhad). Společnost navíc snížila výhled pro zisk na akcii v roce 2015 do pásma 3,1-3,2 USD/akcie, což je rovněž výrazně pod tržním konsenzem 3,44 USD. Důvodem pro toto snížení vidí CEO především na trhu s hovězím masem, jehož export je problematický a jehož produkce je zatížena vyššími náklady. Akcie v premarketu aktuálně odepisují 8 % na 40,8 USD.

9:07

HSBC 2Q

Především značný 18% meziroční nárůst zisku na úroveň 6,57 mld. USD dnes ráno pozitivně překvapil investorskou veřejnost. Tržby dosáhly úrovně 32,9 mld. USD a investoři ohodnotili i prodej brazilské divize společnosti Banco Bradesco za 5,2 mld. USD, čímž tak HSBC dokázala navýšit kapitálový polštář. Management se rovněž nechal slyšet, že stále zvažuje přesídlení centrály z Londýna a to především kvůli daňovým úlevám. Pozitivním překvapením byl tedy především zisk, který dosáhl vysoké úrovně a to i přes 1,3 mld. USD pokutu, kterou musela HSBC zaplatit kvůli manipulování s měnovým trhem. Akcie aktuálně posilují o 0,8 % na 5,84 GBP.

7:59

Řecká burza po znovuotevření odepisuje 23 %

Celkem 5 týdnů byla uzavřena burza v Aténách a to kvůli nedávným problémům ohledně financování řeckého dluhu. Řecký parlament již schválil 2 záchranné balíčky a třetí bude muset schválit do 20.8., aby tak Řecko mohlo zaplatit splátku dluhu ve výši 3,2 mld. EUR. Aténský index ASE aktuálně odepisuje téměř čtvrtinu své tržní hodnoty, konkrétně 23 % na 615,6 bodů.

7:46

LinkedIn zklamal investory svými výhledy

Velice krušné časy zažily poslední obchodní den v minulém týdnu akcie společnosti LinkedIn. Přestože zisk na akcii 55c. výrazně pokořil odhady 30c. a nad očekávání dopadly i 712 mil. USD vs. konsenzus 680 mil. USD. Investory zklamal zejména navýšený výhled EPS i výnosů pro rok 2015 – ten byl totiž uměle navýšen zejména pomocí akvizice serveru Lynda.com. Po očištění vlivu o tuto akvizici jde celkově o velice konzervativní výhled, vyvstaly rovněž otázky ohledně zpomalení jádrových aktivit LinkedIn. Akcie tak po zvážení všech faktorů nakonec odepsaly 10,5 % na 203,26 USD.

Komentář

Ranní komentář pro 3.8.2015

Akciové trhy se v závěru minulého obchodního týdne vyznačovaly velice nízkou volatilitou, která se dle indexu VIX aktuálně pohybuje na historických minimech. Po uklidnění situace v Řecku a následně i po zmírnění agresivních výprodejů čínských akcií totiž trhům chybí výraznější kurzotvor...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.