Zpravodajství

Komentář

Investoři vyčkávají, index VIX opět na minimech

Páteční obchodování na evropských trzích končí nakonec mírně pozitivně. Negativní sentiment kolem poklesu čínských akcií se začíná až na výjimky vytrácet a investoři se dostávají do vyčkávací fáze. I díky tomu se index strachu (index VIX) v Evropě i USA opět blíží k historicky nejnižším úrov...

Celý komentář
15:08

Americké indexy stagnují

Obdobně jako v Evropě se dnes ani americké obchodování nevyznačuje přílišnou volatilitou. Významné indexy připisují jen několik málo bodů. V rámci jednotlivých sektorů se nejvíce daří utilitám, ztrácí naopak tituly napojené na těžbu ropy a plynu. 

13:36

Dolar skokově oslabuje

Během 2Q vzrostly mzdové náklady v USA jen o 0,2 %, přičemž se očekával růst až o 0,6 %. Nejnižší navýšení mezd za posledních více než 30 let nasvědčuje, že trh práce není stále v kondici, ve které by měl být. To zvyšuje pravděpodobnost, že Fed nakonec v září úrokové sazby nezvýší. Dolar na tyto informace reaguje výraznějším oslabením vůči všem významným měnám, konkrétně oproti euru klesá až o 1,7 % na 1,11 EUR/USD. 

11:24

Slušné výsledky posílají akcie Airbus výše

Provozní zisk na 1,23 mld. EUR překonal očekávaných 1,07 mld. EUR. Management firmy zároveň potvrdil výhledy pro celý letošní rok. Cash flow za uplynulý kvartál skončilo v kladných 111 mil. EUR, přičemž se očekávalo naopak půl miliardové manko. Akcie na nové informace reaguje posílením o 4 % na 65 EUR. 

9:11

Evropské indexy prozatím oscilují kolem nuly

Již od zahájení obchodování je patrná určitá opatrnost investorů, kteří se před víkendem drží spíše zpátky. Zobchodované objemy jsou tak citelněji pod průměrem z posledních dnů, přičemž i volatilita je nižší. Výraznější pohyby vykazují jen tituly, které před otevřením burz reportovaly své výsledky hospodaření za uplynulý kvartál.