Zpravodajství

15:20

Procter & Gamble 2Q

Největší výrobce spotřebního zboží na světě dnes reportoval výsledky hospodaření za 2Q. Zisk na akcii 1 USD nad odhady 95c., zatímco tržby 17,8 mld. USD mírně pod očekáváním 17,94 mld. USD. Právě klesající trend tržeb způsoben zeštíhlením společnosti za účelem zvýšení ziskovosti byl v očích investorů zklamáním. Proto akcie společnosti klesají nejvíce za poslední 2 roky, když odepisují 3,5 % na 77,8 USD.

Komentář

Akciové trhy se opět vezou na vlně výsledků

Pokles německého indexu DAX pod hranici 11.200 bodů z kraje dnešního obchodování byl v průběhu dne vystřídán mírným nárůstem. Aktuálně je ovšem DAX opět pod 11.200 body, když odepisuje 0,4 %. Pravděpodobně kvůli slabším makrodatům z USA. Trhy však v současné době nejvíce ovliv...

Celý komentář
Komentář

Akciové trhy se opět vezou na vlně výsledků

Pokles německého indexu DAX pod hranici 11.200 bodů z kraje dnešního obchodování byl v průběhu dne vystřídán mírným nárůstem. Aktuálně je ovšem DAX opět pod 11.200 body, když odepisuje 0,4 %. Pravděpodobně kvůli slabším makrodatům z USA. Trhy však v současné době nejvíce ovliv...

Celý komentář
13:12

Fiat Chrysler 2Q

Automobilka Fiat Chrysler dnes reportovala výsledky hospodaření za druhý kvartál. Čisté tržby 29,2 mld. USD předčily tržní očekávání 28,1 mld. USD stejně jako EBIT 1,53 mld. EUR, který původní odhad 968 mil. EUR pokořil o více než 50 %. Automobilka rovněž zvýšila výhled zisku před zdaněním a úroky na nejméně 4,5 mld. USD, přičemž předtím počítala se ziskem mezi 4,1-4,5 mld. USD. Akcie aktuálně posilují o 4,6 % na 13,8 EUR.  

10:57

Výsledky jednání Fedu ženou USD stále vzhůru

USD je na nejlepší cestě k nejvyššímu měsíčnímu zisku od března poté, co jsou USA o krok blíže ke zvyšování úrokových sazeb. Od ukončení jednání USD roste vůči třinácti hlavním měnám hlavně díky tvrzení Fedu o zlepšujícím se pracovním trhu. Aktuálně USD nejvíce přidává k NZD (necelé 1 %), výrazně také roste vůči CHF (0,8 %) a nezanedbatelně také k EUR (0,6 %).

9:37

Černý čtvrtek pro Renault

I přes výsledky, které pokořily odhady na úrovni tržeb i zisků dnes akcie Renaultu zažívají největší pokles za poslední 4 roky. Důvodem je růst tempa provozního zisku, který meziročně vzrostl „pouze“ o 47 %, zatímco jeho hlavní konkurent Peugeot Citroen dokázal svůj zisk více než ztrojnásobit a to zejména díky nižším výdajům a vyšším cenám vozů. Výsledky Renaultu jsou tedy celkově pozitivní, ale ve srovnání se skvělými výsledky Peugeotu pokluhávají. Akcie Renaultu odepisují 7,5 % na 83,6 EUR.

9:11

BNP Paribas údajně plánuje reorganizaci

Ta by se měla týkat divizí, které mají na starosti investiční bankovnictví. V konečném důsledku by měla vést ke snížení nákladů v investičním bankovnictví o 20 % do roku 2019. Jednalo by se tak o největší program nákladových úspor od krize.

8:28

Royal Dutch Shell reportovala výsledky za 2Q

Britská společnost zabývající se hledáním, produkcí i rafinováním ropy dnes ráno reportovala své výsledky za druhý kvartál. Čistý zisk 3,8 mld. USD dopadl vysoko nad odhady 3,4 mld. USD, investory překvapila i vyšší dividenda 0,47 USD/akcie (očekávání 0,42 USD). RDS rovněž plánuje prodat 33,2 % japonské rafinérské společnosti Showa Shell za 1,4 mld. USD firmě Idemitsu. Kvůli vývoji na trhu s ropou společnost oznámila redukci nákladů a to ve formě propouštění až 6500 zaměstnanců. Všechny tyto pozitivní zprávy se nakonec projevily v růstu akcií společnosti o 2,5 % na 18,2 GBP.

Komentář

Ranní komentář pro 30.7.2015

Včera bylo ukončeno dvoudenní zasedání Fedu, které nakonec nepřineslo žádné konkrétnější informace ohledně předpokládaného zvyšování úrokových sazeb. Výsledkem jednání je pouze zpráva, že v americké ekonomice stále zůstávají určitá rizika, i když se pracovní trh zlepšuje a růst počtu pracovních m...

Celý komentář
7:00

Facebook 2Q

Včera po uzavření amerického trhu reportovala své výsledky společnost Facebook provozující veleznámou sociální síť. Počet denních aktivních uživatelů 968 mil. vs. odhady 970,5 mil., nad očekávání dopadl i zisk na akcii 50c. (vs. očekávání 47c.) a Tržby 4,04 mld. USD (vs. očekávání 3,99 mld. USD). CEO Mark Zuckerberg při svém projevu vyzval investory k trpělivosti, jelikož podle jeho názoru velké věci jako implementace WhatsApp, Instagramu nebo Messengeru prý potřebují čas. I přes pozitivní překvapení na téměř všech úrovních odepsaly akcie Facebooku po trhu 3,3 % na 93,8 USD – tento pokles však můžeme vzhledem k průměrné 8% reakci na výsledky u tohoto titulu považovat spíše za mírnou reakci.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.