Zpravodajství

Komentář

Růstový trend je zpět

V návaznosti na včerejší obchodování, evropský trh i dnes zaznamenává znatelný růst. Konec dvoudenního zasedaní americké centrální banky Fed na tom také nese svůj podíl. Zveřejněny byly i další korporátní výsledky za 2Q 2015, které vnesly mezi investory opět pozitivní náladu. Výsledková sezó...

Celý komentář
12:59

Goodyear 2Q

Známý americký výrobce pneumatik pro všechny možné účely dnes reportoval výsledky hospodaření za druhý kvartál. Zisk na akcii 84c. vs. odhady 75c. a nad očekávání dopadly i tržby 4,17 mld. USD (vs. 4,13 mld. USD). Akcie aktuálně v premarketu díky pozitivnímu překvapení posilují o 1,4 % na 30 USD.

12:46

GBP vůči USD posiluje již třetí den v řadě

Děje se tak poté, co zpráva Bank of England ukázala, že počty schválených hypoték v červnu vzrostly více, než očekávali analytici. Tato zpráva dál zvyšuje pravděpodobnost případného zvyšování úrokových sazeb. Během dne GBP posiluje vůči všem významným měnovým párům, nejvíce potom vůči AUD (přes 0,5 %).

9:25

DAX se drží v zelených číslech díky společnosti Bayer

Dnešní vývoj prozatím příliš nenaznačil, zda se DAX znovu ponoří do červeného pásma či naváže na včerejší růst. Pozitivní vliv na index mají zejména akcie společnosti Bayer, jejichž výsledky byly nad očekávání a od otevření přidává titul 4 % na 135,1 EUR za akcii.

9:04

Biofarmačka Gilead Science v 2Q překonala odhady

I ty velmi optimistické odhady nakonec pokořila svými výsledky americká biofarmaceutická společnost Gilead Sciences ve druhém kvartále 2015. Zisk na akcii 3,15 USD pokořil odhady 2,7 USD a nad očekávání dopadly i výnosy 8,2 mld. USD (vs. 7,6 mld. USD). Společnost rovněž navýšila celoroční výhledy s tím, jak prodeje všech klíčových léků dopadly lépe, než se čekalo. Akcie po trhu připisují 3,5 % na 117 USD.

8:12

Micron představil novou generaci paměťových čipů

Až 1000x rychlejší než dosavadní paměťové čipy v mobilních zařízeních by měly být čipy vyvíjené společnostmi Micron a Intel, Využití technologie je tak v podstatě neomezené, jelikož jde o zrychlení vypočetního výkonů přístrojů jako takových. Na výrobě se budou podílet obě výše zmíněné společnosti, jejichž akcie v návaznosti na tuto zprávu značně rostly (Micron +9 % a Intel +2,2 %).

8:01

HeidelbergCement plánuje koupit konkurenční Italcementi

Společnost operující ve stavebních materiálech dnes oznámila koupi 45 % akcií společnosti Italcementi za 1,7 mld. EUR, následovat by poté mělo plné převzetí v celkovém objemu 3,7 mld. EUR. Tento krok však investoři nevnímají příliš dobře, neboť HeidelbergCement hodlá koupit akcie s až 61% prémií oproti včerejší zavírací ceně. Italcementi s tímto návrhem souhlasí, celou transakci ještě musí schválit regulátor. HeidelbergCement zároveň vydalo výsledky za 2Q, které by v souladu s původními odhady. Reakce na příliš vysokou cenu jsou negativní, akcie aktuálně odepisují 4,9 % na 67,4 EUR.

Komentář

Ranní komentář pro 29.7.2015

Po pětidenních poklesech se na evropské akciové trhy opět vrátili býci, kteří svými nákupními příkazy posléze ovlivňovali i vývoj v zámoří. Investorská veřejnost se nyní již naplno soustředí na výsledkovou sezónu, která se přehoupla do své druhé poloviny. Korporátní výsledky prozatím pozitiv...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.