Zpravodajství

Komentář

Návrat opatrného optimismu na trhy

Po sérii pětidenních poklesů se německý akciový index DAX obchoduje v zelených číslech, když aktuálně posiluje o 0,6 %. Zatímco se problémy týkající se dění kolem Řecka přesunuly do pozadí (ECB například odsouhlasila opětovné otevření řecké burzy), investorská veřejnost má nového strašáka - ...

Celý komentář
15:03

General Motors v příštím roce sází na rozvíjející se trhy

5 mld. USD hodlá investovat automobilka General Motors do své značky Chevrolet, aby tak výrazně posílila svůj vliv a tržní podíl na rozvíjejících se trzích jako jsou Brazílie, Čína, Indie nebo Mexiko. GM plánuje spolu s čínským partnerem SAIC obměnit stávající řadu malých vozů vozy novými, které by se měly začít prodávat v roce 2019. Akcie přidávají 1,4 % na 31,5 USD.

14:47

USA dnes otevřela mírně v plusu

Obchodování v zámoří dnes lehce navázalo na evropskou rally a otevřelo tak dnešní obchodní den ve znamení býků. Nejsledovanější index S&P 500 dnes připisuje stejně jako průmyslový index Dow Jones 0,3 %, tažen nahoru zejména růstem akcií energetického sektoru (+1,2 %). Pokud se dnes v USA zelená vlna udrží do konce obchodování, přeruší se tak tím stejně jako v Evropě pětidenní série poklesů.

12:41

Ford Motors 2Q

Známá americká automobilka, Ford Motors, dnes reportovala výsledky hospodaření za 2Q. Pozitivního překvapení se investoři dočkali zejména na úrovni zisku, který na jednu akcii činil 47c. (odhad 37c.). Naopak, mírným zklamáním byly výnosy 35,1 mld. USD, které byly postiženy silným dolarem (vliv -2,2 mld. USD), a které tak dopadly mírně pod tržní konsenzus 35,4 mld. USD. Celkové výhledy pro 2015 však zůstaly beze změny. Akcie v pre-marketu díky těmto zprávám aktuálně připisují 2,6 % na 14,9 USD.

11:49

DuPont snižuje výhledy zisku kvůli nižší zemědělské poptávce

Ve 12:00 dnes reportovala globální chemická společnost DuPont své výsledky za 2Q. Pro investory nejzajímavější zprávou byl snížen výhled zisku pro rok 2015 a to z důvodu klesajících cen obilí, které způsobují nižší investice zemědělců do pesticidů a semínek. Provozní zisk na akcii (2015) společnost očekává 3,1 USD vs. původní odhad 4 USD. Valnou část tohoto poklesu provozního zisku tvoří vyčlenění firmy Chemours, celkově společnost vidí negativum v poklesu zemědělského trhu. Společnost DuPont chystá využít 4 mld. USD dividendu z vyčleněné společnosti Chemours k rozšířenému buybacku, který by měl jen do konce roku dosáhnout objemu 2 mld. USD. Akcie po reportu za 2Q odepisují před trhem 1,2 % na 56 USD.

9:55

Evropské akcie se po 5 dnech zelenají

Mírné zklamání z výsledkové sezóny a velká nejistota ohledně akciového trhu v Číně znamenala pro evropské indexy pětidenní šňůru poklesů. Zejména po včerejším propadu indexu Shanghai Comp. o 8,5 % odepsal i celoevropský index Euro Stoxx 600 2,2 %, což jen potvrdilo obavy velkého vlivu Číny na globální trhy. Dnes se však v Evropě probudili býci a včerejší poklesy kompenzují nákupními příkazy. Index Euro Stoxx připisuje 1 %, německý DAX dokonce 1,3 %.

9:34

Honeywell plánuje koupit Elster Group od Melrose za 5,1 mld. USD

Průmyslová společnost zabývající se zejména výrobou pro letecký průmyslu ohlásila úmysl odkoupení firmy Elster od společnosti Melrose. Společnost Elster Group je předním světovým dodavatelem plyno/elektro/vodo-měrů a příslušných síťových řešení.  Melrose by měla od firmy Honeywell při této transakci obdržet 5,1 mld. USD, které plánuje z části použít na splacení dluhů a z části na vrácení kapitálu investorům (přes 3 mld. USD).

8:01

Volkswagen poprvé v historii největším výrobcem aut na světě

Německý automobilový koncern si připsal další „nej“ do svého seznamu. Díky svým prodejům za první polovinu roku 2015, které dosáhly úrovně 5,04 milionů vozů, tak poprvé v historii předčil japonskou Toyotu, jenž prodala „pouze“ 5,02 miliónů aut. Těmito reportovanými čísly se tak Volkswagen stal největším prodejcem aut na světě.

Komentář

Ranní komentář pro 28.7.2015

S tím, jak se situace v Řecku uklidnila, se pozornost investorské veřejnosti naplno soustředí na vývoj výsledkové sezóny a na  dění na čínském akciovém trhu. Ten po včerejším propadu o 8,5 % skončil znovu v červených číslech a to i přes veškerou snahu čínské vlády a regulátorů...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.