Zpravodajství

15:11

Under Armour 2Q

Společnost, která jako první začala ve velkém vyrábět funkční prádlo a oblečení dnes reportovala své výsledky za 2Q. Zisk na akcii 7c. překonal tržní očekávání 5c. a nad odhady dopadly i výnosy 784 mil. USD (vs. tržní konsenzus 762 mil. USD). Firma zároveň navýšila celoroční výhled výnosů i zisků. Akcie aktuálně posilují o 8,9 % na 97,3 USD.

Komentář

Řecko mizí ze scény

Dnešní obchodování se zatím nese v převážně poklidném duchu. Jistě to souvisí se situací v Řecku, kde sice stále není vyhráno, avšak akutní hrozba byla zažehnána. Dá se očekávat, že o Řecku neslyšíme naposledy, ale v nejbližších měsících by měla nervozita ohledně tohoto tématu ustoupit ...

Celý komentář
14:05

Akcie Software AG výrazně posilují

Titul dnes přidává přes 8 % a aktuálně se obchodují okolo 27,43 EUR za akcii. Za růstem stojí ranní uveřejnění výsledků hospodaření za druhé čtvrtletí. Zisk na akcii sice překonal očekávání analytiků o pouhý jeden cent (25c), ale výnosy činily 205,6 mil. EUR oproti očekávaným 203 mil. EUR

13:18

Společnost General Motors trhala v Severní Americe rekordy

Velice dobrými výsledky za 2Q dnes investory překvapila firma Generals Motors. Zisk na akcii 1,29 USD výrazně překonal očekávání 1,06 USD a zároveň byly potvrzeny před nedávnem vylepšené výhledy pro rok 2015. Přestože tržby 38,2 mld. USD dopadly mírně pod tržní konsenzus 40,4 mld. USD, společnost se pochlubila rekordním ziskem i maržemi vygenerovaných v Severní Americe (čistý zisk zde dosáhl 1,1 mld. USD). CEO společnosti navíc utvrdil investory ve své důvěře v čínský trh a to i přes jeho aktuální zpomalení. Na tyto pozitivní zprávy tak akcie v premarketu reagují solidním růstem o 7,5 % na 32,6 USD.

13:14

Výsledky z USA zatím překonávají očekávání

Většina společností, které od dnešního rána reportovaly své výsledky, zatím příjemně překvapuje a v premarketu předznamenávají slibný růst. Například společnost Valeant Pharmaceuticals roste o 6,37 % na 254,14 USD. Akcie General Motors připisují 7 % a dostávají se na cenu 32,42 USD za akcii.

11:57

Řecký parlament pomáhá euru

Parlament v Řecku včera večer schválil druhý balík reforem. Na tuto zprávu už od rána reaguje EUR pozitivně vůči všem měnám snad jen s výjimkou NZD. Měnový pár EUR/USD přidává přes 0,7 % a pohybuje se okolo hodnoty 1,09.

Komentář

Ranní komentář pro 23.7.2015

Přestože primární pozornost aktuálně věnují akcioví investoři zejména probíhající výsledkové sezóně, neuniklo jim ani to, že řecký parlament schválil v noci na dnešek v pořadí již druhý balík reforem. Nejdůležitějšími opatřeními tohoto balíku bylo především řešení ztrát soukromých bank ...

Celý komentář
7:47

Credit Suisse dnes investory svými výsledky za 2Q pozitivně překvapila

Velice pozitivní ohlas mají dnešní výsledky švýcarské nadnárodní finanční instituce Credit Suisse, která tak nechala původní očekávání daleko za reálnými čísly. Zejména zisk na akcii 1,05 mld. CHF pokořil konsenzus 722 mil. CHF, společnost navíc prohlásila, že vidí významné příležitosti v Asii. Ze všech divizí společnosti si na tom nejlépe vedla divize správy aktiv, cíle zadlužení pro rok 2015 bude nejspíš také pravděpodobně splněn. Akcie Credit Suisse po reportování těchto výsledků posilují o 4,7 % na 28,1 CHF.

7:12

Daimler jako první evropská automobilka zveřejnila výsledky za 2Q

Tržby ve výši 37,5 mld. EUR překonaly očekávání nastavené na 36,5 mld. EUR, také EBIT byl o 0,5 mld. EUR vyšší než s čím počítal tržní konsensus, na úrovni 3,8 mld. EUR. Vedení navíc potvrdilo veškeré své výhledy na letošní rok. Akcie momentálně rostou o 2,5 % na 86,4 EUR.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS