Zpravodajství

Komentář

Výsledková sezóna v plném proudu

Po dlouhém období, ve kterém byly zpravodajské relace a mozky investorů zahlceny záplavou modrobílých řeckých vlajek se trhy konečně vracejí ke sledování reálného fundamentu a to výsledků firem. Evropské trhy dnes navázaly na včerejší mírné poklesy z USA a německý index DAX se během celého d...

Celý komentář
14:01

ECB údajně navýšila strop ELA pro řecké banky

Velice rychle trhy prolétla spekulace o tom, že ECB stejně jako minulý týden navýšila strop programu podpory nouzové likvidity pro řecké banky. Dle nejmenovaného zdroje se jedná o navýšení o 900 mil. EUR a to i přesto, že se očekávalo ponechání stávající úrovně. V případě, že se tato spekulace projeví jako pravdivá, půjde o jasný signál od ECB ochotu pomoci řeckým bankám s problémy s likviditou.

12:18

Boeing předčil očekávání trhu a v premarketu roste

Americká společnost Boeing reportovala zisk na akcii ve výši 1,62 USD oproti očekávání 1,37 USD. Také výnosy 24,54 mld. USD byly mírně nad očekávanými 24,3 mld. USD. K lepším výsledkům v druhém čtvrtletí přispělo zvýšení dodávek modelu 787 Dreamliner. V premarketu zatím titul přidává přes 1,5 % a cena je přibližně 147,5 USD za akcii.

11:02

Výsledek zasedání Bank of England žene GBP směrem vzhůru

Představitelé anglické centrální banky se jednomyslně shodli na ponechání rekordně nízkých úrokových sazeb. Zároveň roste znepokojení ohledně zvyšujících se inflačních tlaků, a proto lze do budoucna počítat s postupným zvýšením těchto sazeb. GBP okamžitě reaguje růstem vůči všem měnám.  K EUR a CHF přidává shodně 0,5 % a ve vztahu k USD roste o 0,4 %.

10:41

Yahoo! plánuje vyčlenit podíl Alibaby do konce roku

Společnost Yahoo! provozující známý webový portál s vlastním vyhledávačem plánuje vyčlenit svůj 15% podíl (cca. 31,2 mld. USD) do nové entity do konce tohoto roku. Důvodů k tomuto kroku je prý vícero, pravděpodobně se však jedná o krok vedený za účelem daňové optimalizace. Společnost rovněž oznámila výsledky hospodaření za 2Q, kde zisk na akcii 16c. dopadl mírně pod očekávání 19c. stejně jako výhled zisku a výnosů ve 3. kvartále. Prioritou je tak aktuálně pro společnost redukce počtu zaměstnanců (z 12500 pod 11000) a spin-off podílu Alibaby. Akcie reagují na tyto zprávy v premarketu poklesem o 2,2 % na 38,85 USD.  

Komentář

Ranní komentář pro 22.7.2015

Pozornost investorů je aktuálně zaměřena na americký akciový trh, kde se naplno rozjela výsledková sezóna. Včerejší obchodování ukončily zámořské indexy v červených číslech především kvůli horším korporátním výsledkům. Nejvíce odepsal index Dow Jones Industrial Average, konkrétně 1 %. I přes mírn...

Celý komentář
7:10

Microsoft odepsal téměř celou hodnotu Nokie

Společnost poskytující nejrozšířenější operační systém na světě, po uzavření US trhu reportovala své výsledky za 2Q. Přestože zisk i výnosy dopadly mírně nad tržní očekávání, společnost zároveň oznámila, že musela odepsat téměř celou hodnotu firmy Nokia (cca 7,5 mld. USD). Microsoft rovněž prohlásil, že silný dolar bude dál výrazně ovlivňovat firemní výsledky hospodaření. Akcie tak na tyto negativní zprávy reagovaly po trhu poklesem o 4 % na 45,4 USD.

6:53

Apple investory svými výsledky zklamal

Největší společnost na světě, společnost Apple, reportovala za 3Q zisk na akcii 1,85 USD vs. původní odhady 1,81 USD na akcii a nad odhady byly i výnosy 49,6 mld. USD (očekávání 49,4 mld. USD). Co ale investory velice zklamalo byly slabší prodeje vlajkové lodi společnosti, mobilu iPhone. Těch se v druhém kvartále prodalo „jen“ 47,5 mil. kusů, zatímco trh očekával 48,8 mil. kusů. Důvodem slabších prodejů je zejména zpomalující Čína. Rovněž výhledy výnosů na další kvartál byly mírně pod odhady. Slabé prodeje iPhonů tak v aftermarketu poslaly akcie Applu o 6,9 % níže na 121,8 USD.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.