Zpravodajství

15:17

Změna investičního doporučení pro společnost Tesla

Analytici švýcarské banky UBS změnili investiční doporučení pro společnost Tesla z "neutral" na "prodat". Podle ní jsou současné hodnoty produkce vozů zklamáním. Akcie společnosti od otevření trhů padají zhruba o 15 % na cenu 267 USD za akcii.

15:12

Akcie v Evropě i USA v červených číslech

Zejména probíhající výsledková sezóna zatím negativně ovlivňuje akciové trhy v Evropě i USA. Index DAX, který ještě kolem poledních hodin při nízké volatilitě osciloval kolem nuly, aktuálně odepisuje 1,2 %. Velice podobně je na tom zámořský průmyslový index Dow Jones, jenž kvůli negativním výsledkům společností United Technologies a IBM odepisuje 1,1 %. Přestože by výsledky pár firem neměly ovlivnit celkovou náladu na trhu, mohou podat vodítko pro hlavní část výsledkové sezóny. Většina analytiků se totiž momentálně shoduje, že k udržení předcházejícího rally na akciových trzích budou muset společnosti výsledkově pozitivně překvapit.

14:31

Akcie společnosti Verizon i přes pozitivní čísla zisku klesají

Nad očekávání dopadl reportovaný zisk největší telekomunikační společnosti v USA, která reportovala zisk na akcii 1,04 USD, jenž pokořil původní odhady 1,01 USD/akcie. Mírně pod tržní očekávání 32,4 mld. USD dopadly tržby 32,2 mld. USD, jejichž výhled ročního růstu byl o procento snížen na 3 %. Akcie společnosti Verizon aktuálně odepisují 2,8 % na 46,76 USD, a to především kvůli očekávání lepších čísel od hlavního konkurenta AT&T (2Q výsledky reportuje 23.7.).

13:10

Firma United Technologies opět snížila výhledy

Zklamáním v očích investorů byly již podruhé v tomto měsíci snížené výhledy zisku pro rok 2015. Společnost United Technologies při reportování dnešních výsledků za 2Q snížila výhled zisku na akcii (započítáno včetně prodeje divize Sikorsky) na 6,23 USD, což je citelně níže oproti prvním odhadům 6,7 USD/akcie. Tržby 16,33 mld. USD znamenají pokles o 5 %, negativně se na nich projevil zejména silný dolar i zpomalující Čína. Hlavní pozitivní zprávou pro investory tak bylo alespoň prohlášení, že peníze utržené z prodeje divize Sikorsky investuje společnost z části do odkupu vlastních akcií, aby tak vykompenzovala propad zisku. Akcie po oznámení výsledků za 2Q klesají v premarketu o 4,5 % na 105,5 USD.

11:01

Rostoucí akcie automobilek dnes drží DAX v zelených číslech

Akcie německých automobilek rostou poté, co společnost Nokia potvrdila prodej své divize, jenž vytváří mapy. Divize bude prodána patrně všem významným německým hráčům. Tato dohoda by měla být uzavřena 31.7. To je pozitivní zpráva pro akcie BMW, které přidávají 1 % (na 96,6 EUR), Daimler připisuje 1,7 % (86,5 EUR) a také Volkswagen roste zhruba o 0,8 % na cenu 199,9 EUR.

8:47

SAP navzdory lepším výsledkům po otevření trhu klesá

Společnost SAP reportovala tržby ve výši 4,97 mld. EUR (očekávání 4,91 mld. EUR), zisk byl shodný s očekáváním trhu. I přesto akcie společnosti po otevření trhu odepisovaly 1 % ceny a nyní se obchodují na úrovni 68,7 EUR za akcii. K poklesu ceny akcií  dochází kvůli vybírání zisků.

8:46

Ceny komodit jsou stále více pod tlakem

Již několik let trpí komodity poklesy jejich cen, přestože některé z nich jako ropa, zažívají propad hodnoty až v posledním roce. Stále sílící dolar a očekávání brzkého zvyšování úrokových sazeb komodity tlačí ještě více, krásně to jde vidět například na obchodování se zlatem. To se aktuálně ocitá na 5 letých minimech a obrácení trendu je nepravděpodobné. Snížené riziko inflace, odvrácení rizika řeckého bankrotu i další faktory hrají v jeho neprospěch, jelikož ke zlatu se investoři obvykle uchylují kvůli uchování hodnot v bouřlivých obdobích a v obdobích nejistoty. Nyní se zlato obchoduje velice blízko hranici 1100 USD, což je mnoha analytiky považováno za úroveň těžebních nákladů.

Komentář

Ranní komentář pro 21.7.2015

S tím, jak se situace okolo Řecka pomalu uklidňuje, přicházejí na trh zprávy o různých průzkumech a odhadech. Nejnovější průzkum mezi ekonomy ukázal, že 71 % oslovených se stále obává Grexitu do konce roku 2016, ale téměř stejné procento si také myslí, že se Řecko pro letošní rok zachránilo....

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.