Zpravodajství

Komentář

Riziko ustupuje, evropské akcie rostou

Dnešní obchodní den začal v pozitivním duchu. Německý index DAX otevíral na hodnotě 11.687 bodů a během dne se pohybuje v zelených číslech. Aktuálně se drží na hodnotě 11.736 bodů (+ 0,54 %). Situace v Řecku se postupně uklidňuje. Stále ještě dochází k jednáním mezi Řeckem a E...

Celý komentář
14:58

Paypal svůj první den na burze začíná slibně

Trhy v USA od otevření oscilují okolo 0 %. Výraznější pohyb je zatím u indexu Nasdaq100, který přidává 0,2 %. Vděčí za to také akciím společnosti Paypal, které svůj první den rostou o 2 % na cenu 40,3 USD za akcii.

13:27

EUR od dnešního rána posiluje vůči USD

EUR se odlepuje od svých minim ve vztahu k USD, kde naposledy spadlo 27. května 2015. Evropská měna  reaguje na oznámení Řecka ohledně provedení  platby splátky ECB a MMF. Na měnovém trhu tedy převládá přesvědčení, že Řecko je schopné dostát svým závazkům vůči ECB.

12:24

Halliburton svými výsledky pozitivně překvapil

Jedna z největších průmyslových společností světa zveřejnila své výsledky a potěšila své akcionáře. Především pro region sev. Ameriky byly překvapením výnosy ve výši 5,92 mld. USD (očekávalo se 5,78 mld. USD). Rostl také zisk na akcii, který je po upravení 44c (očekávalo se 29c). V premarketu společnost přidává 3,2 % na cenu 41,2 USD za akcii.

10:32

Arcelor Mittal plánuje investovat 27 mil. EUR do francouzské koksovny

Podle francouzského týdeníku La Lettre de l´Expansion se Arcelor Mittal chystá tuto částku investovat do koksovny Dunkirk ve Francii. Od otevření trhu akcie společnosti přidávají 1,5 % a aktuální cena je 8,36 EUR za akcii.

8:29

Řecko údajně odeslalo věřitelům 6,8 mld. EUR

Podle úředníka z řeckého ministerstva financí byl dán pravděpodobně příkaz k odeslání částky, který zahrnuje splátku ECB, MMF, Bank of Greece a platbu úroků.

Komentář

Ranní komentář pro 20.7.2015

Během uplynulého víkendu se nedělo nic zásadnějšího, co by mělo schopnost výrazněji ovlivnit trhy. V Řecku dnes dojde k otevření bank, nicméně kapitálové kontroly i nadále zůstávají. Klienti tedy stále nemohou převádět peníze do zahraničí. Došlo pouze ke změně částky, kterou mohou klien...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.