Zpravodajství

Komentář

Pozornost se upíná na řecký parlament

Jak se dalo čekat, dnešní obchodování se nese ve znamení vyčkávání na informace ohledně řeckého schvalování navržených reforem. Podle posledního průzkumu to vypadá, že premiér Tsipras má i nadále silnou podporu řeckých voličů a jeho pozice se tedy nezdá být tak vratká, jak se nabízelo po poslední...

Celý komentář
14:29

Celgene má zájem o koupi společnosti Receptos

Biotechnologická společnost s tržní kapitalizací přes 100 mld. USD chce akvírovat společnost Receptos. Z pohledu mnoha odborníků se tento nákup jeví jako poměrně levný, Celgene zaplatí 7,2 mld. USD (232 USD za akcii), akcie tedy koupí s 12% prémií. Celgene je známa svým akvizičním apetitem a to zejména společnosti v rané fázi vývoje lůků, tedy s vyšším rizikem. V tomto případě se ale jedná o opak, koupě firmy Receptos se jeví jako sázka na jistotu a to díky diverzifikaci tržeb mezi více prodávaných léků. Akcie společnosti Celgene v reakci na tuto zprávu rostou o 9,8 % na 134,92 USD za akcii.

12:34

Delta Airlines 2Q

Aerolinky provozující svou činnost zejména v USA reportovaly zisk na akcii 1,27 USD nad původní odhady 1,21 USD a vyšší byly i výnosy 10,7 mld. USD (vs. konsenzus 10,6 mld. USD). Investory ale zklamalo tempo růstu navýšení přepravní kapacity, které je plánováno pouze o 3 %, což je nejpomalejší tempo za nejméně rok. Akcie v pre-marketu odepisují 2,1 % na 42,75 USD.

11:42

Bank of America 2Q

Jedna z největších bank na světě dnes v 13:00 vydala výsledky svého hospodaření za 2Q. Zisk na akcii 45c. překonal původní odhady 36c., společnost navíc dokázala snížit provozní náklady a náklady na soudní spory. Právě díky nízkým nákladům dokázala společnost ve srovnání s minulým rokem zdvojnásobit čistý zisk. Díky tomu akcie v reakci na tato oznámení reagují před trhem růstem o 3,3 % na 17,7 USD za akcii.

10:15

BlackRock 2Q

Světově známá společnost BlackRock poskytující diverzifikované investiční služby investorům skrze různé fondy, dnes reportovala výsledky hospodaření za 2Q. Zisk na akcii 4,96 USD pokořil tržní odhady 4,79 USD stejně jako celkové tržby 2,91 mld. USD (odhad 2,86 mld. USD). Akcie tak díky těmto pozitivním zprávám před trhem posilují o 0,7 % na 345 USD za akcii.

8:04

Čína stále ovlivněna vysokou volatilitou

I přes na vyspělé trhy velmi netradiční metody čínských úřadů a regulátorů se nedaří zkrotit vysokou volatilitu na čínském akciovém trhu. Přestože dnes vyšla poměrně pozitivní makrodata z Číny, a to na všech úrovních, index Shanghai Composite odepsal 3,1 %. I nadále platí zákazy shortování pozic nebo insider trading, s takřka třetinou akcií se přitom stále vůbec neobchoduje.

Komentář

Ranní komentář ke 15.7.2015

Dnes ve 23:00 SELČ proběhne v řeckém parlamentě důležité hlasování o reformách dohodnutých s věřiteli v Bruselu. Klíčovými reformami budou zejména navýšení daní (především DPH), škrty ve výdajích a značné změny v penzijním systému. Toto schválení ovšem nemusí být úplně hladké ...

Celý komentář
7:44

Spekulace včera zahýbaly akciemi Twitteru

Ke skokovému nárůstu až o 8 % včera došlo na akciích sociální sítě Twitter poté, co se trhy rozkřikla zpráva, že se spekuluje o možném převzetí společnosti. Tyto informace však management v zápětí popřel, pravděpodobně se tak jednalo o úmyslně zavádějící informace. Celou situaci proto bude vyšetřovat SEC, akcie Twitteru nakonec uzavřely 2,6 % v plusu na 36,7 USD.  

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.