Zpravodajství

Komentář

Vydrží býci s dechem?

Obchodování na evropských i amerických trzích si vybírá oddechový čas. Německý akciový index DAX se v průběhu celého dne pohybuje ve velmi úzkém koridoru, poblíž úrovně 11.450 bodů. Otevření amerických trhů příliš vzruchu také nepřineslo. Index S&P 500 přidává krátce po 16. hodině 0,2 % ...

Celý komentář
14:53

Akcie Johnson & Johnson i přes pozitivní výsledky klesají

Společnost dnes před otevřením US trhu reportovala své výsledky za 2Q. Tržby 17,8 mld. USD lehce nad původní odhady 17,77 mld. USD a tržní konsenzus (1,67 USD/akcie) pokořil i zisk na akcii 1,71 USD. Zároveň byl zvýšen roční výhled zisku na akcii na 6,1-6,2 USD (předtím 6,04-6,19 USD). Přestože v pre-marketu akcie společnosti posilovaly, v průběhu obchodování vyšla zpráva o očekávaném poklesu prodejů na čínském trhu a to z důvodu klesajícího růstu čínského trhu obecně. Akcie se tak z kladných čísel dostaly do záporných hodnot, když aktuálně odepisují 0,6 % na 99,7 USD.

12:58

Wells Fargo 2Q

Dle tržní kapitalizace největší americká bankovní instituce Wells Fargo vydala v očích investorů mírně horší výsledky za 2Q. Tržby 21,6 mld. USD mírně pod očekávání 21,7 mld. USD, zatímco zisk na akcii 1,03 USD mírně překonal původní odhady 1,02 USD/akcie. I přes na první pohled neutrální výsledky akcie v pre-marketu odepisují 1,6 % na 55,83 USD.

11:51

JPMorgan 2Q

Jedna z nejznámějších bankovních institucí na světě dnes reportovala výsledky svého hospodaření za uplynulý kvartál. Srovnatelný zisk na akcii činil 1,49 USD vs. tržní konsenzus 1,45 USD a výnosy 24,5 mld. USD lehce překonaly původní odhady 24,4 mld. USD. Akcie v pre-marketu aktuálně připisují 0,6 % na 68,5 USD.

10:17

Automobilky dnes opět pod tlakem výprodejů

Jedním z nejhůře výkonných sektorů na evropském trhu je dnes automobilový sektor. Například BMW (-1,4 %) dnes ohlásilo pokles poptávky o jejich prémiové vozy v Číně a snížili výhled čistého zisku z čínského trhu za 1H o 40 %. Volkswagenu (-2,5 %) byla snížena společností JPMorgan cílová cena z 271 EUR na 253 EUR při zanechání doporučení „přikupovat“. Klesají i akcie francouzské automobilky Peugeot (-2,6 %).

8:08

O společnost Micron má zájem čínská Tsinghua

O světového dodavatele polovodičových zařízení, americkou firmu Micron, projevila zájem čínská společnost Tsinghua. Ta podle všeho za Micron nabízí 21 USD za akcii, což je oproti pondělnímu závěru o 19 % víc, čímž by tak celkově Tsinghua zaplatila 23 mld. USD. Micron však oficiální nabídku ještě neobdržel. Akcie společnosti po zveřejnění této zprávy připsaly po trhu 0,8 % na 17,75 USD za akcii.

Komentář

Ranní komentář pro 14.7.2015

Rekordně dlouhá vyjednávání mimořádného summitu EZ o budoucnosti Řecka nakonec dopadla tvrdou porážkou řeckého premiéra Alexise Tsiprase. Ten podle dostupných informací nakonec s drtivou většinou podmínek stanovených věřiteli souhlasil a nyní se bude muset potýkat s problémy uvnitř vlas...

Celý komentář
7:52

Ropa pod tlakem íránské dohody

Ropa Brent i WTI v dnešním obchodování odepisují 1,6 % a 2,1 % a to zejména po ranním prohlášení, že dohoda s Íránem je již připravená. Přestože její konkrétní podoba ještě nebyla zveřejněna, v případě jejího uplatnění by mohl Írán exportovat zejména své ropné zásoby na světový trh. Růst nabídky dnes rovněž podpořily i zprávy, že Saudská Arábie v červnu zvýšila produkci ropy na rekordní úrovně a to zejména kvůli očekávané vyšší poptávce v roce 2016.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.