Zpravodajství

15:15

Americké akciové trhy otevírají v zelených číslech

Rovněž na amerických akciových trzích se projevuje optimistická nálada z uzavření dohody s Řeckem. DJIA roste o více než 1 %, stejně jako další index NASDAQ. S&P 500 se k 1 % teprve blíží.

Komentář

Evropa srší optimismem, jen BMW nezrcadlí náladu

Na Evropských trzích dnes zavládl optimismus. Německý index DAX se obchoduje na úrovni kolem 11.450 bodů, konkrétně před 16h přidává 1.1 % na 11.436 bodů. Situace v Řecku se nejspíše blíží do finále. "Poražený" řecký premiér Alexis Tsipras kývl na tvrdší návrh věřitelů a v současné chvíli je vše ...

Celý komentář
13:43

Euro oslabuje navzdory kladnému výsledku jednání

I přesto, že jednání s Řeckem dospělo ke zdárnému cíli, tak na euro to mělo přesně opačný dopad. Euro dočasně posílilo až na hodnotu 1,117 EUR/USD, poté se ale okamžitě začalo propadat vůči všem měnám. Aktuálně se vůči USD pohybuje na úrovni 1,105. Částečně se jedná o kompenzaci pátečních zisků.

13:00

Předběžné výsledky Seagate Technologies jsou zklamáním

Společnost v předběžných výsledcích uveřejnila výnosy 2,9 mld. USD, což je o 0,3 mld. USD méně než očekávali analytici. Společnost přitom očekávala výnosy v rozmezí 3,2-3,3 mld. USD. Příčinou nižších výnosů je slabší poptávka. Kompletní výsledky budou uveřejněny 31.7. V premarketu zatím cena akcií ztrácí 2 %.

10:17

Z Číny opět přichází pozitivní zprávy

Shanghai Composite Index je od závěru minulého týdne v zelených číslech. Ve čtvrtek přidal 5,76 %, v pátek 4,54 % a dnešní obchodování zakončil růstem o 2,39 %. Situace se tedy zlepšuje, i když například podle investičních fondů BlackRock nebo Templeton ještě není správná chvíle ke vstupu do pozic.

9:36

Změna investičního doporučení pro Deutsche Börse

Goldman Sachs zvýšil investiční doporučení z „neutral“ na „buy“. Cílová cena byla navýšena z 79,7 EUR na 101 EUR. Akcie rostou o 3 % na 82,4 EUR.

8:59

Průlom v jednání s Řeckem

Po několikahodinovém jednání bylo dosaženo dlouho očekávané dohody, která obsahuje i podmínky získání bailoutu. Řecký premiér Tsipras nakonec souhlasil s většinou podmínek věřitelů, přič