Zpravodajství

15:06

EUR vůči USD umazává ztráty z minulých dní

Zatímco se EUR během tohoto týdne spíše propadalo, téměř až k paritě s USD, dnes vzhledem k pozitivnějším zprávám z Řecka opět roste. K USD je to o 1,5 % na hodnotu 1,117 EUR/USD. Nejvíce potom posiluje vůči JPY, konkrétně přes 2,5 % na úroveň 137 EUR/JPY.

Komentář

Poslední naděje Řecka

Doslova pět minut před dvanáctou přišli Řekové s návrhem reforem, které chtějí vyměnit za nový záchranný balíček v objemu nejméně 53,5 mld. EUR. Návrh se údajně velmi blíží požadavkům věřitelů z 26 června. Trhy proto zalila nová dávka naděje v udržitelnost Řecka jako člen...

Celý komentář
13:10

Mercedes-Benz předstihl v červnových prodejích Audi

Třetí největší výrobce luxusních automobilů na světě, Mercedes-Benz, je na dobré cestě k tomu, aby se stal dvojkou a porazil tak Audi. Jeho prodeje poskočily o 19 % na 169 616 ks za měsíc červen, zatímco Audi prodalo 157 450 ks, což je nárůst o 1,3 %. Jedničkou nadále zůstává BMW, jehož prodeje za červen rostly o 5 % na celkový počet 172 437 ks.

12:07

Opatrný optimismus

Na včera představený návrh řeckého premiéra Tsiprase trhy reagují prozatím kladně. Německý DAX od rána posílil o 2,3 % na 11250 bodů. Francouzský prezident Hollande označil návrh za schůdný a od 13:00 probíhá telekonference mezi Junckerem, Draghim, Lagardovou a Dijsselbloemem, kteří o něm budou dále diskutovat.

9:25

Akcie Applu pod tlakem

Od svých maxim se akcie Applu vzdálily už o 9,7 %. Jen během včerejšího dne oslabily o 2 % a zavíraly tak na ceně 120,7 USD za akcii. Pravděpodobně na to má vliv situace v Číně, kde mnoho zákazníků Applu přišlo kvůli splasknutí akciové bubliny o peníze, které by jinak alespoň z části mohli využít k nákupu výrobků firmy. Stěžejní budou výsledky společnosti, jejichž zveřejnění je naplánováno na 21.7. 2015.

Komentář

Ranní komentář pro 10.7.2015

Během včerejšího večera byl představen nový řecký návrh pro věřitele, ve kterém premiér Tsipras žádá o již třetí záchranný balíček v objemu minimálně 53,5 mld. EUR. Výměnou by mělo dojít ke zvýšení daní a tím pádem ke zvýšení příjmů do státního rozpočtu. Návrh počítá s nárůstem daňového břemena p...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.