Zpravodajství

Komentář

Klid před bouří?

Za dnešním pozitivním naladěním akciových trhů stojí zejména očekávání v nalezení dohody mezi Řeckem a věřiteli. Hlavní konkrétní pozitivní zprávou bylo vyjádření irského ministra financí Noonana, který je součástí vyjednávacího týmu, že existuje více jak 50% šance na dosažení dohody. I díky tomu...

Celý komentář
13:40

Ropa dnes prochází oživením

Komodity v čele s ropou se dnes po několika dnech poklesů vezou na zelené vlně. Na cenu ropy má pozitivní vliv investorský optimismus ohledně dohody s Řeckem i po delší odmlce růst čínských akcií, který však mnohými analytiky bývá zpochybňován. Ropa Brent za dnešek připsala 3 % na 58,8 USD/barel, zatímco americká WTI posiluje o 2,8 % na 53,1 USD za barel.

12:43

Evropské trhy rostou, investoři věří v dohodu s Řeckem

Přestože valná část bankovních institucí disponující nespočtem analytiků počítá dříve nebo později s řeckým bankrotem a výstupem z eurozóny, dle dnešního obchodování jsou investoři o poznání optimističtější. Souhrnný evropský index Euro Stoxx 600 aktuálně připisuje 2 %, německý DAX o desetinku více. Velice se dnes daří automobilkám, jejichž akcie byly ještě včera ve velkém prodávány. BMW (+3,3 %), Volkswagen (+3 %), Daimler (+2,9 %), Renault (+3,2 %) nebo Peugeot (+4,8 %).  

10:41

PepsiCo oznámila výsledky hospodaření za 2Q

Pozitivními čísly dnes ve 12:30 překvapila společnost PepsiCo investorskou veřejnost. Zisk na akcii 1,32 USD vs. původní odhad 1,24 USD a tržby 15,9 mld. USD vs. tržní konsenzus 15,8 mld. USD. Zároveň byl navýšen celoroční výhled, což celkově poslalo akcie v pre-marketu o 2,2 % na 97,75 USD výše.

10:39

Hodinkám od Applu výrazně klesla prodejnost

Jedním z hlavních taháků tohoto roku společnosti Apple, hodinky iWatch, začal výrazně zaostávat nad původními odhady. Ve srovnání s prvním týdnem, ve kterém se prodalo přes 200 000 kusů těchto hodinek denně, se prodeje propadly o  90 %. Tento propad investory nemile překvapil, neboť firma Apple dlouho nechtěla o prodejích svých hodinek poskytnout konkrétní čísla. Akcie tak včera reagovaly poměrně prudkým poklesem o téměř 2,5 % na 122,6 USD/ akcie.  

8:15

Akciový trh v Číně jako na horské dráze

Po značných propadech čínského akciového trhu, který za poslední měsíc umazal téměř třetinu své tržní kapitalizace (více než hodnota celého francouzského akciového trhu), se dnes čínské akcie dostaly do výrazně kladných čísel (index Shanghai Comp. +5,8 %). Přesto ale čínský akciový trh sužuje mnoho kontroverzních problémů, které vypovídají o jeho (ne)vyspělosti. Více jak polovina firem totiž z vlastní vůle pozastavila obchodování s jejich akciemi a úřady zakázaly majoritním akcionářům (vlastnících nad 5 %) prodávat své akcie. Ty pak mají nakupovat státní banky.

Komentář

Ranní komentář pro 9.7.2015

Situace okolo Řecka se přiostřuje s tím, jak se blíží nedělní mimořádný summit EU a s tím i poslední záchytný bod před definitivním řeckým bankrotem. Bankám v Řecku totiž podle oficiálního vyjádření šéfa bankovní asociace dojdou peníze nejpozději v pondělí a to i přesto, že bu...

Celý komentář
7:49

Řekové musejí do dnešní půlnoci předložit návrh reforem

Slovní spojení „řecký bankrot“ je v médiích čím dál skloňovanější a řecká vláda už má jen hodiny na to, aby předložila návrh na úsporná opatření. V neděli pak proběhne mimořádný summit EU, kde se bude o reformách jednat, ale víceméně o průchodnosti návrhů by mělo být jasno již dnes. V případě, že k dohodě nakonec dojde, bude to velká osobní prohra řeckého premiéra Tsiprase, který by tak porušil téměř veškeré předvolební sliby. V opačném případě by však Řecko definitivně skončilo v bankrotu, protože řeckým bankám dojdou peníze nejpozději v pondělí.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.