Zpravodajství

Komentář

Řecko požádalo ESM o třetí záchranný program

Evropské trhy si dnes dávají oddech po čtyřech klesajících obchodních seancích v řadě a obchodují dnes převážně v zelených číslech. Důvodem je mimo jiné to, že Řecko dnes podalo oficiální žádost k ESM o třetí záchranný balíček, který by měl odvrátit blížící se bankrot této nejzadlu...

Celý komentář
15:08

Barclays oznámila odchod CEO

Londýnská bankovní společnost Barclays dnes oznámila odchod nynějšího generálního ředitele Antony Jenkinse. Ten by měl svou funkci složit 17.7. a na jeho pozici by dočasně měl nastoupit John McFarlane. Akcie na tuto zprávu reagují růstem o 2,5 % na 258,4 britských pencí.

14:01

Drax Group plc zažívá největší propad od prosince 2012

Britská energetická společnost Drax Group plc v návaznosti na oznámení tamějšího ministra financí G. Osborna ztrácí od začátku obchodování přes 17 % své ceny a aktuální cena se pohybuje okolo 290 GBp za akcii. Oznámení se týkalo zrušení daně pro elektrickou energii z obnovitelných zdrojů.

10:44

Dnešním dnem začíná hlavní část výsledkové sezóny

Výsledkovou sezónu za 2Q 2015 již tradičně započne společnost Alcoa zabývající se produkcí hliníku, která své výsledky oznámí po trhu. Tento týden ještě stojí za zmínku zítřejší report výsledků společnosti PepsiCo, příští týden pak již oznámí své výsledky společnosti JPMorgan (14.7.), Delta Air Lines, Intel, Bank of America (15.7.), Citigroup a Google (16.7.) a Honeywell i GE (17.7.)    

10:26

Čínský akciový trh i nadále pokračuje ve své mizérii

Doslova noční můrou se staly poslední dny/týdny pro čínské akcionáře, kteří teď ve velkém utíkají z otevřených pozic, aby zachránili alespoň část svého investovaného majetku. Maržové obchody jsou uzavírány rekordním tempem a stávající paniku nedokázali uklidnit ani vláda ani regulátoři. Již více než 40 % čínských společností zastavilo obchodování se svými akciemi a to i tváří v tvář možným pokutám. Index Shanghai Composite jen za dnešní den odepsal 5,4 % a za poslední měsíc už téměř celou třetinu.  

8:16

Čína oznámila první meziroční pokles prodejů automobilů

Čína zveřejnila informaci o prodejích automobilů, které se za červen meziročně propadly o 3,2 %. To je první meziroční pokles za poslední 2 roky a lze pozorovat také zvýšenou volatilitu u akcií evropských automobilek, které od otevření trhů reagují poklesem. BMW odepisuje okolo 2 % (cena 91,7 EUR), Daimler přibližně 1,5 % (cena 78,3 EUR). Volkswagen prozatím ztrácí zhruba 1 % (cena 200,3 EUR).  

Komentář

Ranní komentář pro 8.7.2015

Přestože se od včerejšího mimořádného summitu vrcholných politiků eurozóny očekávaly od řeckého premiéra návrhy reforem, Tsipras k překvapení všech žádné nedodal. Z tohoto důvodu bylo na neděli svoláno mimořádné zasedání celé Evropské unie, jenž je podle mnoha politických špiček již pos...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.