Zpravodajství

15:11

Ropa dnes po slibném začátku prohlubuje včerejší ztráty

Po v podstatě celém dni na zelené vlně se ropy Brent i WTI dostaly do hlubokých ztrát poté, co se napříč trhem rozšířily spekulace o možné dohodě s Íránem, díky které by se na trh dostaly další milióny barelů. Žádná oficiální informace však prozatím potvrzena nebyla. Ropa Brent se aktuálně obchoduje za 55,3 USD (-2,2 %) a WTI za 50,9 USD (-3,2 %).

Komentář

Čekání na Godota pokračuje

Trhy jsou stále v očekávání, jak se vyvine situace kolem Řecka a tato nervozita se prolíná do mírných výprodejů na evropských i amerických trzích. Aktuálně DAX odepisuje 1,82 % na hodnotu 10.691 bodů a index SP500 -0,85 % na 2.050 bodů. Z posledních obchodních dnů je ale zřejmé, že se i...

Celý komentář
12:32

Akcie AMD padají v pre-marketu o 16 %

Výrazný pokles dnes rovněž kvůli sníženým investičním doporučením postihl akcie společnosti operující ve výrobě součástek pro počítačový a herní průmysl. AMD již delší dobu bojuje se silnou konkurencí Intelu, který již v podstatě ovládl trh procesorů v noteboocích a pořádně zabrat dává AMD i na poli procesorů pro stolní PC. Společnost AMD se tak při aktuálně poměrně nízké ceně stává čím dál častěji terčem spekulací o možných akvizicích dokonce i od takových velikánů, jako je Microsoft. Hlavním tažným koněm tak pro AMD zůstávají jeho grafické čipy. Společnost AMD před trhem aktuálně odepisuje 16,6 % na 2,06 USD za akcii.

12:04

Akcie Rolls-Royce dnes pod tlakem snížených doporučení

Společnosti Rolls-Royce operující nejen na trhu luxusních vozů, ale i v leteckém průmyslu, byla dnes po firmou vydané revizi očekávaných zisků snížená doporučení. Snížené doporučení a snížení cílové ceny se dočkala i od bankovní instituce JPMorgan. Právě několikanásobná snížení doporučení od vícero analytiků dnes udělaly z tohoto titulu akcie s nejhorší výkonností na londýnském indexu FTSE 100. Akcie aktuálně odepisují 4,8 %, což je po včerejším poklesu 6,3 % dalším výrazným poklesem (za poslední měsíc propad akcií o téměř 23 %).  

10:37

Axel Springer projednává fůzi s ProSiebenSat.1

Známé novinové vydavatelství Axel Springer vydávající noviny Die Welt nebo Bild-Zeitung jsou podle důvěrných zdrojů v jednání o možné fůzi s významnou německou mediální společností ProSiebenSat.1 provozující televizní kanály Sat.1 a ProSieben. Akcie společnosti Springer po oznámení této zprávy vzrostly o 4 % na 49,17 EUR, akcie ProSiebenSat.1 posílili o 0,7 % na 44,8 EUR.

8:55

Trh s ropou včera zažil výrazný pokles

Až 8% (WTI) a 6% (Brent) pokles včera zažily komoditní trhy s ropou. Hlavních důvodů tohoto poklesu je však více. Důležitým faktorem je zpomalující čínská ekonomika, která tak nezanedbatelně snižuje poptávku po ropě. Dalším důvodem jsou rostoucí riziko kvůli Řecko, jehož vystoupení z EU by zřejmě způsobilo zpomalení evropské ekonomiky a tedy rovněž jako v případě Číny i útlum poptávky. Posledním negativním faktorem ovlivňující cenu ropy jsou dále probíhající jednání ve Vídni o ropném embargu uvaleném na Írán, které by mohlo být v případě dohody s touto zemí odstraněno, což by zvýšilo nabídku ropy na trhu.

8:05

Tsipras dnes na mimořádném summitu EZ představí nové návrhy

Po nedělním referendu, kde se řečtí občané vyjádřili pro nepodporu věřitelských návrhů, se rozbíhá další kolo vyjednávání. Právě na dnešní den byl svolán mimořádný summit politických evropských špiček, kde mimo jiné vystoupí i řecký premiér Tsipras se svými novými návrhy. Jeho hlavním cílem je osekání řeckého dluhu, zatímco věřitelé jsou prozatím ochotni svolit pouze k prodloužení splátkového kalendáře. Času ke konečné dohodě je však podle některých zasvěcených velmi málo - přestože je technickým deadlinem splátka pro ECB ve výši 3,5 mld. EUR splatná „až“ 20.7., řeckým bankám dojdou peníze mnohem dříve.  

Komentář

Ranní komentář pro 7.7.2015

Hlavní událostí přitahující pozornost investorské veřejnosti bylo nedělní referendum v Řecku, ve kterém se měli tamní občané vyjádřit k (ne)podpoře návrhů věřitelů. Řekové ke zklamání mnoha evropských politiků hlasovali v neprospěch zmíněných návrhů, čímž dali řeckému premiérovi Al...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.