Zpravodajství

Komentář

Další vyčkávací den na trzích

Včerejší spekulace o možné dohodě mezi Řeckem a věřiteli se nenaplnily a platí tedy to, že investoři vyhlížejí nedělní referendum. Požadované změny Řeků v návrhu věřitelů se především týkaly klíčových bodů jako penzí a spotřebních daní, proto byly věřiteli odmítnuty. V Evropě ale tato i...

Celý komentář
14:12

Makrodata USA dnes pro investory mírným zklamáním

Po velice pozitivních výsledcích reportovaných v květnu dnes byly z amerického trhu práce ohlášeny poněkud slabší výsledky. Hlavním zklamáním byly v očích investorů zejména mzdy, ale žádnou radost jim nepřinesla ani zaměstnanost, kdy růst počtu pracovních míst dosáhl „jen“ 223 tisíc oproti očekávaným 233 tisícům. V návaznosti na tyto zprávy oslabil i americký dolar, měnový pár EURUSD od jejich reportování posílil o 0,3 %.

13:50

K+S odmítla návrh na převzetí

Výše zmíněná společnost odmítla návrh kanadské společnosti Potash Corp. na převzetí. Nabídka činila 8,6 mld. USD a podle K+S neodpovídala hodnotě firmy. Akcie K+S od začátku obchodování ztrácí 2,5 %. 

12:02

Společnosti RWE bylo zvýšeno investiční doporučení

Do značně zelených čísel se dnes dostaly akcie energetické společnosti RWE, které banka UBS i přes sníženou cílovou cenu z 24 EUR na 23 EUR zvýšila investiční doporučení z „držet“ na „koupit“. Akcie RWE reagují na zvýšené doporučení růstem o 4,4 % na 20,2 EUR. Dalším významným tématem v oblasti německé energetiky jsou momentálně limity vypouštění CO2, které pravděpodobně zapříčiní uzavření některých elektráren nejvíce znečišťující ovzduší.

10:28

Naděje na dohodu s Řeckem před referendem vyprchala

Blížící se nedělní řecké referendum stále zintenzivňuje nervozitu na akciových trzích, přesto však politické špičky nedosáhly žádné dohody. Z původně malých změn v podmínkách dohody deklarovaných řeckou vládou se vyklubaly změny zcela zásadní (penze, spotřební daň), které tak věřitelé jednohlasně zamítli. Mírně pozitivní zprávou pro trhy však zůstává, že na rozdíl od řecké vlády, kterou si Řekové pár měsíců zpátky zvolili, jsou řečtí obyvatelé ochotni přistoupit spíše k přísnějším úsporným opatřením (momentálně 47 % ANO, 43 % NE). Řecký premiér Tsipras již ztratil většinu spojenců, ale kampaň "No" spuštěná jeho vládou stále pokračuje. V případě, že by Řekové volili v referendu "ano", Tsiprasův vliv by obdržel silnou ránu.

10:12

Výsledek jednání švédské centrální banky posílá švédskou korunu do červených čísel

Bankovní rada švédské centrální banky rozhodla o snížení repo sazby o 0,1 procentního bodu na -0,350 %. Většina analytiků očekávala nezměněnou repo sazbu, tedy na úrovni -0,250 %. Očekává se, že nově stanovená repo sazba bude ponechána po dobu 1 roku. Dále bankovní rada oznámila rozšíření plánu na nákupy dluhopisů o celkové hodnotě 45 mld. SEK.Švédská koruna tak téměř vůči všem ostatním měnám klesá. Nejvýraznější propady jsou zaznamenány vůči euru, dolaru, libře a hongkongskému dolaru. Vůči zmíněným klesá shodně zhruba o 0,8 %.

Komentář

Ranní komentář pro 2.7.2015

Tsipras včera projevil zájem o nalezení opětovné shody s věřiteli, nicméně jeho nabídka obsahovala drobné výhrady vůči některým bodům z nedělního návrhu. Z těchto drobných výhrad nakonec vyvstaly opětovné a už dříve projednávané problémy. Jednalo se zejména o změny v penzijním syst...

Celý komentář
7:22

Akcie v USA včera uzavřely v zelených číslech

Široce sledované řecké drama včera v očích investorů přebila pozitivní ekonomická data z amerického trhu. Pozitivně se na vývoji zámořských indexů projevila jak vydaná data z trhu práce tak úterní nárůst spotřebitelské důvěry v USA. Nejsledovanější index S&P 500 na tyto zprávy reagoval růstem o 0,7 %, průmyslový Dow Jones posílil dokonce o 0,8 %. Obecně se nejvíce dařilo společnostem z finančního odvětví (+1,3 %), zatímco energetický sektor (-1,3 %) utrpěl kvůli poklesu na ropném trhu největší ztráty.

Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.