Zpravodajství

Komentář

Začíná třetí kvartál. Je nejhorší za námi?

Dnešním dnem vstupujeme do třetího kvartálu. Jaké byly uplynulé tři měsíce na evropských trzích? Po nevídaně pozitivním prvním čtvrtletí roku nás potkalo nevídaně špatné čtvrtletí druhé. Evropské akcie mají za sebou nejhorší kvartál za poslední 3 roky. Se ztrátou 8,5 % zakončil toto období německ...

Celý komentář
14:59

Pozitivní údaje z amerického trhu

Další údaje z USA, které byly zveřejněny, jsou lepší, než jak je očekávali analytici. Předstihový ukazatel ISM v průmyslu za měsíc červen předčil očekávání o 0,3 bodu na 53,5 bodů. Výdaje na výstavbu za měsíc květen rostly o 0,8 % m/m. Významné americké akciové indexy rostou o téměř 1 %.

12:27

Trh práce v USA hlásí nárůst pracovních míst

Zveřejněný ukazatel změny počtu volných pracovních míst dle ADP je vyšší než očekávání trhu. Aktuální červnová hodnota je 237 tisíc míst. Očekávání trhu bylo 218 tisíc. 

10:40

Jednání ministrů financí eurozóny v plném proudu

Během dnešního dopoledne se objevily neoficiální zprávy ohledně přijetí základních částí věřitelského návrhu z neděle řeckými představiteli. Momentálně o všem jednají ministři financí eurozóny. Více nejspíš prozradí telekonference Eurogroup v 17:30. DAX prozatím roste o 2 %.

10:18

Změna kreditního ratingu společnosti CME

Agentura S&P změnila rating společnosti CME  z „B+“ na „B“. Důvodem pro změnu ratingu bylo vysoké zadlužení společnosti. K případné další změně dojde po 1.10., kde by měl být oznámen plán refinancování.

9:15

PMI v průmyslu pro Německo a eurozonu na stejných hodnotách

Zveřejněná makrodata pro Německo a eurozonu jsou v souladu s očekáváním a stejné jako květnové údaje. Červnová hodnota indexu PMI v průmyslu pro Německo je 51,9 bodů a pro eurozónu 52,5 bodů.

Komentář

Ranní komentář pro 1.7.2015

Během včerejšího dne se konala další jednání s Řeckem a v návaznosti na to ještě večer proběhla telekonference Eurogroup. Řekové požádali o financování prostřednictvím mechanismu ESM, což dnes evropští politici zhodnotí. Nejspíš dojde k odmítnutí, protože řecká vláda pouze podala ž...

Celý komentář
Cyrrus - ZpravodajstvíRSS
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.